Loomaaiaasukad on pühendunud kevadistele toimetamistele

Kevad on kõikjal. Üle loomaaia lendavad haneparved, sinikaelpardid jagelevad linnutiikide kaldaäärsetes lahvandustes, hallvareste nokad on raokesi või loomakarva täis. Naerukajakad käivad hommikuti kontrollimas, kas vesi on juba jäävaba.

Sini-kõrvukfaasani kukk annab valju kõkutavat hirnumist meenutava häälega teada, et territoorium ja kanake on tema omad. Õnnekured laiutavad tiibu ja kõnnivad uhkelt jalgu tõstes, pilk teineteisel. Jääkarud otsivad õrnusehetkedeks varjulisi nurgataguseid. Hallhüljestel on pulmad täies hoos.

22. märtsil peeti üle ilma hülgepäeva, ning sel puhul tasub taas meelde tuletada, et rannal lesimas leitud hülgepoega ei tohi mingil juhul häirima minna.

Hommikupoolikuti kogunevad valgesaba-okassead õueaediku päikesepaistesse einetama. Amuuri leopardid vahetati aedikutes ning külastajate ees jookseb nüüd nõtkelt ja hääletult isasloom Alexei. Jaapani makaagid naudivad kevadpäikest ja üksteise karvas nokitsemist. Neile alustati uute turnimisaluste ehitamisega.

Loomaaia haljastajad tükeldasid Rebasemäel talvetormis langenud männi ning vedasid selle elevantidele koorimiseks ja mängimiseks.

Prževalski hobused togisid kordamööda suurt merepoid, elevant Carl aga katsus aedikus jõudu kivimürakaga.

Ronk Jaškale serveeriti toit pappkarbis. Jõeraidele õpetati pintseti otsast kalatükikeste võtmist.

Bennetti känguru kukrust nähti välja piilumas läinud aasta novembris sündinud kängurupoega. Habekotka emalind otsustas haudumise selleks aastaks katkestada, sestap võeti pesast ka teine muna ja viidi esimese kõrvale inkubaatorisse.

Teisipäeval saabus Müncheni loomaaiast Tallinna isane takiin. Võimas ja rahulik loom paigutati meie takiinikarja lähedusse, ta on näha ka külastajatele.

Uuesti on päevakorda tõusnud ninasarvikutransport: kuu lõpus on plaan Tallinna loomaaias sündinud teravmokk-ninasarvik Kibeta saata tema uude koju Dvůr Králové safariparki. Selleks paigutati aedikusse transpordikast ning on tore tõdeda, et noor ninasarvik ei pelga läbi kasti minemist – ju ta mäletab kahe aasta tagust aega, kui kast harjumiseks esmakordselt aedikusse pandi.

Vööthüäänidele tehti nugiliste tõrjet. Laste loomaaia rott käis teisipäeval hambaarstil. Neljapäeval aga värgiti koostöös Eesti Maaülikooli veterinaaridega sõrgu gaur Agatal.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart