Loomaaiaelu kulgeb rahulikku rada

Teisipäeval täitus 13. eluaasta Berliini loomaaias sündinud ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigomal. Aprilli lõpus saab tal Tallinna loomaaias elatud kümme aastat. Ta on selle ajaga tublisti mehistunud, ninamikule võimsad jämedad sarved kasvatanud, mida ta hoolega nühkida armastab, ja koos kaasa Kibibiga maailmale ninasarvikuvarsakese Kibeta kinkinud.

Ninasarvikutäkk Kigomale algas sünnipäev õunapoolikutest lumele meisterdatud number 13 maitsmisega ja jätkus tervisliku sünnipäevaeinega latris. Talitajate sõnul oli Kigoma sünnipäevaõhtuks tähelepanust veidi väsinud, aga kindlasti rahul.

Ebatavaliselt soojal veebruarikuul istub kohevil sulgedega rasvatihasepoiss raagus kirsivõras ja laseb  laulu. Valgekured saadavad möödujaid kõlavate kruugutustega ja isalind võtab poose, et näidata oma otsusekindlust territooriumi ja kaasa kaitsmisel.

Amuuri leopardid vahetati aedikutes ja Alexeil on nüüd jälle võimalus tiigrioru ehitusel silma peal hoida. Muusil ei ole vahetuse vastu midagi ja ta mängib mõnuga taasavastatud mänguasjadega külastajate eest varjatud aedikus.

Miilupullide sarved on hakanud luustuma. Mõni miilu on sarvedelt nii hoolega nahka maha hõõrunud, et lausa veri taga.

Esmaspäeval jõudis lõpule pürg Raisa maine teekond, ta elas 22 aastat ja seitse kuud. Helsingis Korkeasaari loomaaias sündinud ja aastasena Tallinna toodud Raisa sai siin maha kahe vasikaga, kellest noorem, 2005. aastal sündinud Rama elab praegugi meie pürjakarjas. 2019. aastal osales Raisa euroopa piisonite pikaealisusega seotud geenide uuringus, kust selgus, et eakas pürjalehm kannab  pikaealisuse geenivarianti.

Teisipäeval võtsid elevandiemandad talitajate ärgitusel taas ette näpuvärvidega joonistamise. Temperamentset ja tugevat londitõmmet harrastav Fien sai valmis kahe taiesega. Rahulikul ja kohati veenmist vajaval Draayl aga õnnestus uute kirgaste näpuvärvidega valmis saada üks väga huvitav töö.

Kaks tanukana kukekest kohanevad uues Kagu-Aasia vihmametsa hoones ja jagavad esialgu elupaika valge-kuldnokkadega. Edaspidi hakkavad tanukanad hoones vabalt ringi vudima.

Nädala alguses teatavaks saanud uudis meie Annele, 58 aastat loomaaias töötanud Anne Saluneemele kõrge riikliku tunnustuse Valgetähe medali andmisest, on suur rõõm kogu loomaaia perele. Loe siit.

Tuleva nädala kolmapäeva õhtul on kõik huvilised oodatud keskkonnahariduskeskusesse lendorava aasta avamisele. Lendorava kaitset ja uurimist saab toetada soetades Liigikaitse Butiigist armsa T-särgi lendoravatega ja praktilise kande- või seljakoti lendorava pildiga.

Karu aasta lõpetuseks avatakse keskkonnahariduskeskuse fuajees fotonäitus „Karul kõned kavalad“.

Koolivaheajal veebruari lõpus ootab loomaaed 7–11-aastaseid koolilapsi linnalaagrisse hambatarkust omandama.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart