Loomad nautisid kevadiselt soojendavat päikest

Mitmekesiseid ilmaolusid pakkunud jaanuari viimane täisnädal möödus töiselt: loomaaednikud koostasid läinud aasta tegevusaruannet, lugesid kokku loomi ja panid paika tulevikuplaane. Loomad aga püüdsid libedatel teeradadel püsti jääda ning jätsid jäljeridu vastsadanud lumele.

Päikeselisel teisipäeval seisis Taiwani saare endeem valgeselg-faasan mitu minutit paigal ja lasi sulgedel sillerdada. Musträstas toimetas kase otsas ja hoidis tulevasel pesakohal kiivalt silma peal.

Üle linnutiikide lendas üksik kühmnokk-luik. Vanadest oksakohtadest kasetüvele tekkinud vahva puunägugi jäi ereda päikesega paremini silma.

Külastajate küllusega ei saa loomaaed praegu hoobelda, sestap panevad loomad iga uut vaatajat tähele. Väikekiskjad korsakid on pea alati valmis suhtlema ja uudistajaga tõtt vaatama. Õnnekured aga viskavad pead selga ja nende valjud ning kaugele kostvad hüüded kajavad üle loomaaia.

Alati erksad ja ettevaatlikud buhhaara hirved tunnevad end julgemalt ligistikku lumel lamades või kobaras seistes ja koos liikudes. Prževalski hobused puristavad ja üritavad libedal teerajal marssides püsti jääda. Ka miilud püüavad ettevaatlikult üle jäävälja automaatjootjani jõuda. Jääkarud aga jääl libisemist ei pelga. Nende karvased tallad on laiad ja lamedad, mustad käpapadjandid näsalised.

Laste loomaaia taga Rebasemäe teeveerel märgati lumel suuremat sorti jälgi. Seepeale üles pandud rajakaamerasse aga jäi ainult teel jooksnud kõrgete jalgade ja koheva talvekarvaga rebane.

Troopikamaja ekspositsiooni jõudis sarvikkärnkonn, iseloomulike sarvekujuliste ülalaugude ja suure suuga kahepaikne, kellele meeldib pehmesse pinnasesse kaevunult saaki varitseda. Troopikamajas püüab pilku ka Aafrika järvede rõõmsalt värviliste kirevahvenlaste suur akvaarium.

Läinud neljapäeval viidi leopardiaedikusse suur sületäis heinu ja puistati peale ka veidi kaneeli. Küll siis oli amuuri leopard Alexeil aelemist, nuuskimist, püherdamist ja kraapimist!

Kullimägi on juba osaliselt suletud. Habekotkad paarituvad ja õige pea peaks esimene muna pessa ilmuma. Lisaks takistavad seal liikumist veel mõned tormis langenud tüved, mida pole jõutud ära vedada. Ettevalmistusena uude elupaika saatmiseks võeti teisipäeval analüüsid raisakotkapaarilt ja noorelt habekotkapoisilt. Lisaks linnud ka kiibistati.

Bennetti kängurud veel õue ei saa, kuid nad tutvuvad üksteisega majakeses läbi võre: meie neli looma on ühel pool ja aasta lõpus Helsingist saabunud neli looma teisel pool.

Loomaaia kodulehe teaduse rubriigis on nüüd võimalik tutvuda euroopa naaritsa uudiskirjaga, milles naaritsatega tegelevad inimesed Eestist, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Soomest annavad lühiülevaate viimase kahe aasta jooksul läbi viidud projektidest.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart