Lumeleopardist, kõrvitsast, madudest ja kuldsest sügisest

Pühapäeval, 23. oktoobril tähistatakse Tallinna loomaaias rahvusvahelist lumeleopardipäeva. Nüüd on kõigil, kel veel pole õnnestunud seda salapärast kõrgmägede kuningat irbist loomaaias kohata, võimalus teda oma silmaga näha. Kell 11 on huvilised oodatud loomaaia läänevärava lähistel paikneva alpinaariumi irbiseaediku juurde, kus saab näha lumeleopard Otto III elukeskkonna rikastamist ja tema toitmist. Samuti kuuleb huvitavaid fakte liigi eluviisi kohta loomaaias ja looduses.

Kell 12–14 toimub keskkonnahariduskeskuse fuajees lumeleopardi vaderi Lidli meisterdamise töötuba ja pisemad külastajad saavad lahendada põnevat mängulehte, mille täitjate vahel loositakse välja auhindu.

Ees ootav koolivaheajanädal on seekord tervenisti pühendatud suurele ja värvilisele sügisannile kõrvitsale. Loomaaias näeb vahvaid näitusi, saab mängida ristsõnamängu ja osaleda kõrvitsalaterna konkursil. Kõrvitsanädal lõpeb suure kõrvitsapeoga laupäeval, 29. oktoobril. Uuri lähemalt siit.

Koolivaheajanädalal toimub loomaaias ka kahepäevane linnalaager „Madu või uss“, kus saab selgeks, mis teeb ussist ussi ja maost mao. Loe täpsemalt siit.

Kaunilt kolletav mahe oktoober ja soodsad piletihinnad kutsuvad loomaaeda jalutama, sügiskuldses Veskimetsas metsaõhku nautima, lehtedes sahistama ja miks mitte ka vabaõhu püsinäitust avastama.

Kolmemeetrise tiivasiruulatusega kumai-kaeluskotkas poseerib kullimäel kaunilt sügislehtede taustal. Raisakotkas, kelle siruulatus eelnimetatule palju alla ei jää, vehib hoogsalt tiibadega, et vihmasabinamärga sulgedest välja tuulutada. Hiid-merikotka oranžikas nokk aga näitab sügisele kohast rammusat toitumust.

Kaks nooremapoolset emast takiini võtsid kesknädala õhtupoolikul ette domineerimismängud, nügisid ja togisid teineteist ning püüdsid vastastikku selga ronida.

Elevandiaedikutes võib tabada toimetamas kiiresti vudivat nurmkanade parve. Elevandid Fien ja Carl aga said võimaluse oma sügismeeleolud lõuendile kanda.

Loomaaia pikim ja suurim tume tiigerpüüton kestus kesknädalal, jäme lühisaba-püüton aga juba läinud nädalal. Mõlemad on nüüd söögi võtmiseks valmis ja jälgivad huviga klaasi taga kõndivaid loomaaiakülalisi.

Peale tungiv jahedus sundis väikesed valjuhäälsed kaeluspapagoid talvekorterisse. Sel aastal koliti nad laste loomaaia lauta seltsiks üksikuks jäänud rosellapapagoile. Linnukeste elupaiga kõrval võib peale sattuda veest välja roninud punakõrv-ilukilpkonna peesitamisele punase lambi soojuses.

Läinud laupäeval sõitsid loomaaia looduskooli lapsed Pärnumaale: Kabli linnujaamas uudistati, milleks ja kuidas uuritakse lindude rännet, Nigula looduskaitseala rabarajal aga tutvuti sügisese rabaelustikuga.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart