Maa päevaga alanud nädal tõi talve tagasi

Aeg-ajalt varemgi lumekribalaid taevast puistanud aprilliilm kattis jüripäeva hommikuks maa paksu lumekihiga. Samal päeval loomaaias alanud koolivaheaja linnulaagris sai seepeale programmi veidi täiendatud: lapsed meisterdasid lindudele toiduks rasvapalle nagu talvelgi ning riputasid need okstele välja.

Esmaspäeval üleilmselt tähistatud Maa päeva teemaks oli sel aastal „Planeet versus plastik“. Teisipäeval aga võis lisaks rahvakalendri jüripäevale meeles pidada nii veterane kui ka tähistada üleilmset manulipäeva.

Juba kevade lainel elevandid keeldusid sulalumisel teisipäeval õue astumast, jäid tuppa ja joonistasid näpuvärvidega valmis järjekordsed toredad šedöövrid.

Roosapelikani aga panid jahedus ja tuul hoolega tiibu lehvitama.

Ilmauperpallidest hoolimata on kätte jõudmas talleaeg. Möödunud nädala kolmapäeval nägid ilmavalgust kaks ida-sinilamba tallekest. Reedel ja pühapäeval sündisid kahel tagakaspia uriaaliutel kummalgi kaks talle.

Päikest ja lumehelbeid vaheldumisi pakkunud läinud laupäeva varasel pealelõunal sündis ka kauaoodatud kolmas takiinitalleke.

Esmaspäeval toodi Narvast Fama Keskusest loomaaeda kohalike suur lemmik punauim-lamepeasäga Valera. Suureks kasvanud kalale oli keskuse akvaarium kitsaks jäänud. Loomaaias paigutati ta elama troopikamaja kesksesse basseini. Mõnusas vooluvees jagab ta seal elupaika hiina pehmekilp-kilpkonna ja mosambiigi tilaapiatega.

Läinud laupäeval toimunud konnapäeva jätkuks pandi troopikamajja välja pisikesed, aga häälekad kolmevärvilised puukonnad. Vihmametsamajas rohepüütoniga terraariumi jagavad luupäised lendkonnad näitavad end samuti hästi.

Kunagise loomaaia asupaigas Kadrioru ja Lasnamäe piiril Ilvese sillal Laagna teel avati läinud reedel teabetahvel: aastatel 1939–1983 paiknes loomaaed just selles piirkonnas. Loe lisa siit.

Sama päeva hommikupoolikul pandi vihmametsamaja restorani üles seni lennujaamas näha olnud näitus „Ära osta nende elu!“. Lõuna paiku aga jõudsid Tšehhist ja Lätist õnnelikult pärale meie loomaaia uued asukad: tüügasseakult Dvůr Králové loomaaiast, servalitüdruk Ostravast, kaks emast mustluike Krakówist ja madagaskari boad Riia loomaaiast. Loomad on karantiinis 30 päeva.

Neljapäeval kaevati välja ning viidi metsa Sise-Aasia väikekiskjate elupaigas tammeposti sisse ja seina vahele pesa teinud kuklasepered.

Lõhutud seina asemele saab amuuri kass Murmur nüüd akna, kust välja vaadata.

Tallinnas sündinud ja peagi seitsmeaastaseks saavale muskusveis Kaiale, keda on plaanis saata uude koju Taanimaale, tehakse tuberkuloosi testi.

Reedel vaktsineeritakse ja kiibistatakse vihmametsamajas sündinud ja peagi kahekuuseks saav binturongipoeg.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart