Miinuskraadid ja kerge lumi ei peleta päikest ega kevadet

Miinuskraadid ning märtsi lõpu kerge lume- ja rahesadu ei peleta päikest ega kevadet rinnus. Sinitihased, kelle õrn laul kõlab nüüd kõikjal, on pesaehitusega algust teinud. Mõnel agaramal linnukesel on pesakastis valmis juba pool karusamblapesa, mis vajab veel vaid pehme villaga soojustamist. Ka põldvarblasepaar on pesakastile silma peale pannud ja kuldnokkki lõõritab kaseoksal kaaslast kutsudes.

16-aastane pürjalehm Rama tuuseldas ennastunustavalt aedikusse toodud väikest nulgu. Elevant Draay lustis karakalide vana ümmarguse kiigega. Lumeleopard Otto III madistas suure pappkasti ja jalgpallidega.

Alates teisipäevast asuti taas kokku laskma amuuri leoparde. Emasloom Muusi tunneb kaaslase vastu huvi küll, Alexei aga ei taha kuidagi vedu võtta. Hea, et loomad ei ole teineteise suhtes vähemalt agressiivsed.

Jääkosklad peavad pulmi. Flamingod lubati õue ja nad asusid kohe pesi kohendama. Valgekurgedel on pesas esimene muna.

Hüljeste pulmaaeg näib olevat lõppenud. Suur isahüljes Lätipoiss ei hoia enam kaasa Lielul kiivalt silma peal. Tal on nüüd aega puhata ning lesimisplatsil tukkudes ja aeg-ajalt mõnuga ringutades oma kasukat kuivatada.

Jääkarud seevastu madistavad edasi: Raspi ei jää sammugi Friidast maha.

Neljapäeval õnnestus loomaaiakülalistel sattuda tunnistajaks madude mõõtmisele paksunahaliste majas. Nimelt tegid loomaaednikud roomajate terraariumite ülevaatust eesmärgiga asukate elutingimusi kontrollida ja vajadusel parandada. Ühtlasi mõõtsid nad ära ka kõigi madude pikkused. Pildil olev tume tiigerpüüton – loomaaia pikim madu – on pea neli ja pool meetrit pikk.

Nädala algul saabunud rõõmsa uudise valguses – Indoneesias Way Kamba ninasarvikute varjupaigas sündis väljasuremisohus sumatra ninasarvikutel emane varsake – on hea tõdeda, et ka Tallinna loomaaia külalised aitavad loomaaia pileti ostul liigikaitseks lisaks 1 € makstes sumatra ninasarvikuid ja manuleid alal hoida.

Läinud laupäeval käisid loomaaia teravmokk-ninasarvikutel külas vaderid betoontoodete ettevõttest FRAMM. Nad tõid peatselt reisile asuvale Kibetale uude koju kaasa viimiseks kotitäie kingitusi.

Loomaaia looduskooli huviringide lapsed aitavad Veskimetsas ja Rebasemäel üles riputatud väikeste värvuliste pesakastides kevadpuhastust teha.

Laupäevane marutuul murdis maha ühe kahest amuuri leopardi stendist. Stendialuse taastamine võtab veidi aega.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart