Mõnusaid munapühi!

Kevad tuleb kõigele vaatamata. Jääkarud ujuvad nüüd üha sagedamini ja pikemalt. Bennetti känguru poju ei hooli ajuti puhuvast kõledast tuulest ja uudistab julgelt ema kukrust avanevat maailma. Pasknäärid toimetavad kärarikkalt veel raagus puuvõrades, pisike punarind aga otsib nokapoolist irbiseaedikus.

Igal aastal 8. aprillil tähistatakse üle ilma loomaaialembide päeva. Tänavu jääb nimetatud päev kenasti lihavõtte ehk munapüha aega ja on Tallinna loomaaias ka laste laupäev, sestap on seda päeva eriti mõnus tähistada loomaaias jalutades, et nii aedikuasukate kui ka vabalt elavate elukate kevadistest toimetustest osa saada.

Lihavõtted on munade värvimise aeg. Munadega askeldamisest oskavad rõõmu tunda ka loomaaiaasukad. Talitaja ärgitusel proovisid teravmokk-ninasarvikud Kibibi ja Kigoma mune värvida ja see tuli neil väga hästi välja. Värvimisel kasutavad nad oma kolmnurkset ülamokka, millega näpuvärve laiali tõmbavad.

Karakalid Barak ja Barunka otsisid kordamööda aedikust muna ja limpsisid sellele kaunistuseks kinnitatud lihatükikesi.

Kanamune leidsid oma aedikust ka elevandiemandad. Draay haaras oma muna okstest improviseeritud pesast korraks lonti ja libistas põrandale. Fien aga pistis enda oma suhu, vajutas katki, sülgas kohe välja ja tormas Draayd hoiatama, et too seda imeasja suhu ei pistaks.

Korsak Rita oli valiku ees, kas haarata esmalt valge või punane, toores või keedetud muna. Viimaks noppis ta nad ükshaaval hambusse ja kaevas pinnasesse. Korsak Rudis vahele ei seganud, ta leiab maetud munad hiljem niikuinii üles ja paneb nahka.

Surikaadipere tuustis munakoortest krõbinaid, tõuke ja hakkliha otsida. Kääbusjõehobu Pupa aga maiustas munakujuliseks lõigatud porganditega.

Amuuri leopard Alexei krõmpsutas kaelakondilt liha süüa ja vaatas seejärel üle ka kevadkompositsiooni idandatud orasest, kanamunast ja õunast-porgandist, kuid salat teda seekord ei huvitanud.

Stepivaskuss oli hakkamist täis ja nügis ette antud vutimuna, kuid suhu haarata seda siiski ei riskinud. Seevastu sinikeel-skink püüdis tähnilise muna kolmandal katsel lõugade vahele, pigistas puruks ja sai tasuks selle maitsva sisu.

Raipekotkad kui tuntud munapurustamise spetsialistid maiustasid kana- ja vutimunadega.

Läinud reedel kolis Kagu-Aasia vihmametsahoonesse nooruke hõbefaasanikukk, kes hakkab sealse troopilise taimestiku ja külastajate vahel vabalt ringi toimetama.

Esmaspäeval munes esimese muna valgekurg, paar haub õueaedikus. Teisipäeva hommikul sai pojaga maha kuningtamariin troopikamajas.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on lisaks kaunitele karupiltidele ja põnevale tolmeldajate näitusele välja pandud ka väike pesade ja munade näitus.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart