Naistepäevanädalal on õues tali, soojas vihmametsahoones aga sirguvad saarmapojad

Jääkarud saavad jälle nautida lumestiihiat. Piisonid ja muskusveised kõhutavad aedikuis kui suured rahnud, seljad lumised. Pika, tiheda ja sooja villaga valge kaksküürkaamel Bulat seisab häirimatult tuisus, mokad lumehelbeis. Pole ju vahet, kas on liiva- või lumetorm – kaamel saab kõigega hakkama. Ja kui veel päike välja tuleb, siis on lumel lebada eriti mõnus.

Narmendavate sarvedega miilupullid – nende luustunud sarvedelt on osa naharibasid veel maha nühkimata – katsuvad lumetuisus jõudu. Amuuri leopardid aga, kes läinud nädalalõpul aedikutes ringi vahetati (külastajate ees on nüüd Muusi), on tugevneva lumeseguse tuule eest targu varju pugenud.

Loomaaeda üles pandud rajakaamerad avavad vabalt elavate loomaaiaasukate päeva- ja ööelu. Kalpsab halljänes, jalutab metskits, toimetavad kährikud. Mäger leiab lume alt süüa ja rebased kisuvad kakelda.

Loomaaia uues Kagu-Aasia vihmametsahoones, mis avatakse külastajatele mai teises pooles, on toredaid uudiseid. Läinud aasta novembris kokku saanud nooruke aasia sõrmiksaarma paar sai 20. jaanuaril maha viie pojaga, kes sel kolmapäeval esmakordselt üle vaadati, kaaluti ja kiibistati. Pesakonnas on kolm poissi ja kaks tüdrukut. Peale protseduure haarasid saarmavanemad oma pojad hambusse ja viisid nad kiiresti peitu aedikusse kaevatud urgu.

Kalakass Tommi on leidnud endale mõnusa tudumispaiga müüriorvas asuva turbaploki peal. Hommikupoolikuti aga meeldib talle väga ujuda ja turnida vees hõljuval oksal.

Cumingi varaan on julgemaks muutunud ja ronib osavalt terraariumiseina konarustel. Tanukana kukekesed, kes peaksid maapinnal ringi vudima, sätivad end valge-kuldnokkade eeskujul kõrgele oksale istuma. Tariktik-sarvlind aga annab häälekalt jalgrajal liikujatest märku.

Kullimäel peavad pulmi kaeluskotkad, paksunahaliste majas aga paaritusid teisipäeval maisimaod. Samas majas elavad keskaasia kilpkonnad olid just naistepäeva hommikuks munenud kaks muna. Inkubaatorisse pole mune siiski mõtet panna, sest emased ja isased kilpkonnad elavad loomaaias praegu eraldi ja munad on viljastamata.

Naistepäeval said laste loomaaia tiined kääbuskodukitsed turgutuseks talitaja valmistatud trühvleid, mis sisaldavad linaseemneid ja kaerahelbeid. Väikesed pätsikesed maitsesid kitsedele väga.

Loomaaia naisperele tõi naistepäeva puhul suure ja maitsva tordi ning ütles armsaid tunnustussõnu linnavalitsuse loomaaeda kureeriv abilinnapea.

Loomaaia looduskooli loomasõprade ringi 3.-4. klassi lapsed uurisid tunnis veeloomi ja meisterdasid plastiliinist vahvaid alligaatoreid.

Loomaaed töötab juba kevaderütmis ja ootab sel laupäeval taas lapsi tasuta loomaaeda külastama.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart