Novembri teine pool tõi lund ja külmakraade

Läinud laupäeval, 19. novembril täitus 15. eluaasta jääkaru Rasputinil. Soliidsesse karuikka jõudnud laheda ja rahuliku olekuga võimas karumürakas Raspi, kes on võitnud Tallinna loomaaia külaliste südameid alates 2020. aasta hilissügisest, on nüüd astumas oma elukaare teise poolde. Loodetavasti pakub elu talle – parajale maailmarändurile, kes kõigis oma eelnevates elupaikades on samuti palju andunud fänne kogunud – nii toredaid väljakutseid kui ka rahulikku turvalisust.

Lumi ja külmakraadid on sundinud soojadesse ruumidesse kõik must-toonekured, kuukabarra, lasuurharaka ja herilaseviu. Ka pelikanid, flamingod ja raipekotkad elavad nüüd oma talvemajades. Kurgi aga pehme talveilm veel majadesse ei peleta ja nende kõlavad kruugutused kajavad üle loomaaia. Stepi- ja kõrbevööndi asukad tulipardidki ladistavad veel hoolega linnutiigi lahvanduse külmas vees kõhtu täita.

Elevant Carlile meeldib õueaedikus lumega maiustada, kuid emaelevante peab nüüd ajuti õuejalutuskäigule lausa meelitama. Jaheda ilma suhtes on eriti kahtlustav Draay. Ta kõõlub pikalt ukse vahel, enne kui otsustab õue astuda. Selle ajaga on Fien juba aediku üle vaadata jõudnud ja sammub koju tagasi.

Lühisaba-püütoni terraarium paksunahaliste majas täideti paksu multšikihiga ja kaevuda armastav madu puges selle alla tervenisti peitu.

Tume tiigerpüüton sealsamas kõrval aga kaevuda ei armasta ja näitab oma pikka, jämedat ning läikivat ilu kõigile, kes näha soovivad.

Keskaasia kilpkonnad said mõnuleda leiges vannis.

Kaksvarvas-laisik ronib keskkonnahariduskeskuses usinalt mööda oma elupaiga tüvesid ja näitab pikki küüniseid, esijalgadel kaht ja tagajalgadel kolme.

Troopikamaja täht-samblikkonnade elupaik on kui peitepilt – seal tuleb kõvasti silma teritada, et üles leida ümbrusega hästi ühte sulavad konnakesed ja nende vees hulpivad kullesed.

Šimpansitel oli läinud laupäeval jälle joonistamise tuju. Üks Betty joonistus tundub meenutavat möödunud kõrvitsapäeva – ta kasutas seal ainult oranži rasvakriiti. Quincy aga sai valmis pildiga, mida võib kadripäeva sissejuhatuseks pidada.

Ida-sinilammaste jäärade karjas kesknädalal toimunud kokkupõrke tagajärjel vajas üks 16-aastane jäär veterinaari abi: kinni tuli õmmelda rinnaku alla torgatud haav.

Neljapäeval toimus loomaaias turvaõppus eesmärgiga värskendada loomaaia töötajate oskusi toimimiseks hädaolukorras. Õppusel saadi väärt kogemusi.

Sel laupäeval ootab loomaaiaasukaid üllatus. Kui tavapärane külastusaeg on lõppenud lähevad teele esimesed videvikuretkelised – loomaaed alustab advendieelsete retkedega õhtuhämaruses. Pileteid Piletilevis veel on.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart