Õhus on kesksuve magusaid õielõhnu

Palavusele leevendust toonud vihmavalingud muutsid maa taas roheliseks. Prževalski hobused ja ilusa nimega Davidi hirved miilud ahmivad taastärganud õrnu rohuliblesid ega tõsta ninagi maast.

Ka haned ja lagled naudivad linnutiikide aasal patseerimist ja toidupoolise nakitsemist.

Küünisahvid ja papagoid toimetavad õueaedikutes. Nandu tõstab tiivad kohevalt seljale ja püüab vaataja ees tähtsam välja näha.

Bennetti känguru aga tukub valguse ja varju piiril ega pane külastajate käratsemist tähelegi.

14. juulil tähistatakse üle ilma šimpansite päeva, sestap toimub reedel algusega kell 13 sündmus ka loomaaias. Meie šimpansid, 33-aastane Betti ja 29-aastane Quincy, saavad sel puhul maiustada puuvilja-mahlajäätisega. Loomaaiakülalistel aga on võimalik näha inimese kõige lähemaid sugulasi tegevuses ja kuulata põnevaid fakte nende eluviiside kohta.

Kesknädalal tõsteti alpakasid ringi. Kolm tumedat karva alpakatüdrukut said kaaslaseks punase alpakapoisi. Punakaspruun alpakatüdruk aga viidi sõraliste majas kokku tumeda isasega.

Kolmapäeva õhtul, kui loomaaiakülalised olid just lahkunud, läks takiinide aedikus madistamiseks – toimus jõuline pulmajooks. Isane Till oli tabanud oma karjas indleva emase ja asus teda taga ajama. Küll oli tormamist ja tõuklemist, sarvedega puskimist ja kõrisevat mörisemist! Talled pidid vaatama, et nad jalgu ei jääks. Õnneks võttis teine emane tallede kantseldamise enda hooleks.

Ka uhkete sarvedega miilupullid, kes on end pulmaajale kohaselt poriga katnud, võtavad aegajalt mörina üles.

Sudaani maasarvik aga kõmistab oma aedikus kumedalt.

Buhhaara uriaalide karja sündis läinud nädalal juurde üks emane talleke. Paabulinnukanad on munele asunud.

Õnnekured viidi tagasi Illu kohviku vastas asuvasse korda tehtud aedikusse. Karakal Barak lasti väiksemasse lõviaedikusse vööthüääni kõrvale. Kalakass Otto aga pääses tagasi oma suure basseiniga õueaedikusse ja võib seal nüüd rahulolevalt haigutada.

Uus lakkhundipoiss Yaku näitab end juba päris kenasti.

Läinud nädala neljapäeva varahommikul suri pürg Rama, kenade pea kohale kaardunud sarvedega 18-aastane emasloom. Tema emakas avastati 30-sentimeetrise läbimõõduga kasvaja. Ta on üles kasvatanud kolm pürjavasikat. Tema ainuke emane järglane, 2014. aastal sündinud Ramira, kolis 2018. aastal Soome Ähtarisse ja on seal üles kasvatanud samuti kolm vasikat.

Esmaspäeva hommikul oli igavikku lahkunud loomaaia viimane stepivaskuss. Aasia poolkõrbe-, kõrbe- ja stepialade jalgadeta sisalik, kes tegutseb maapinnal, varjub näriliste urgudes ning puu- ja põõsajuurte võserikus, armastab vett ja ujub hästi, elas Tallinnas 32 aastat.

Reisingeri varaanid on paksunahaliste maja ekspositsioonist ajutiselt ära viidud ja ehitusmüra eest varjule pandud.

Neljapäeval toimus selle suve viimane hilisõhtune ekskursioon.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu viimasel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart