Päike, rohelus ja loomapojad

Paisu tagant pääsenud kevad kiirustab takka. Ööbik, kes end tavaliselt osavalt lehtede vahele ära peidab, võib kenal kevadisel õhtupoolikul nii hoogu sattuda, et laksutab känguruaediku pajupõõsas lausa avalikult. Hallrästail on esimene pesakond poegi pesast väljas ja vudib vanemate täristavate hoiatushüüete saatel kiiresti metsateelt taimede vahele peitu. Varesepojad lendavad kraageldes ja toitu mangudes vanemate kannul.

Guanakod, miilud ja teisedki rohusööjad on oma aedikulahmakate muru eeskujulikult madalaks nosinud.

Ka lihasööjad teavad värskete vitamiinide väärtust. Jääkaru Raspi tatsab oma rõõmsalt värviküllases aedikus ja matsutab seal kasvavaid taimi süüa. Serval Taw aga valib hoolega, millist rohuliblet ampsata.

Aprilli teises pooles Tallinna loomaaeda saabunud uusasukatel on karantiinis viibimise aeg läbi saanud ning riburada jõuavad nad külastajate ette. Tšehhist pärit servalitüdruk, kellele meie töötajad panid nimeks Keisi, pääses õueaedikusse teisi loomaaiaasukaid uudistama esmaspäeval. Servalid Taw ja Keisi saavad nüüd omavahel läbi võre tutvust teha.

Paksunahaliste maja ekspositsiooni pandi välja Riia loomaaiast toodud kaks noorukest madagaskari boad.

Heleflamingod turnivad pesaaluseks pandud turbahunnikutel. Meikad võitlevad palavusega vanades linnutiikides supeldes. Jaapani makaagid naudivad päikesevanne.

Läinud laupäeval sündis makaagikarja esimene põnn.

Nuubia kaljukitse tallekest, kes nägi ilmavalgust 9. mai varahommikul ja vajas alajahtumise tõttu inimese abi, kitseema enam tagasi ei võtnud. Sestap saab ta piimasegu lutipudelist ning käib õues laste loomaaia pisiloomade aedikus koos merisigade, küüliku ja kilpkonnadega. Vaata ka laste loomaaia Facebooki-postitust siit.

Kõik kolm vöötkakupoega on pesapakust alla potsatanud ning õpivad nüüd okstel turnimist.

Kevad on meelitanud vihmametsamajas elava hiina pehmekilp-kilpkonna basseini kaldale päikeselaiku. Sõrmiksaarmad aga näitavad hea meelega oma ujumis- ja sukeldumisoskusi ning sedagi, kui väga neile maitseb tomat.

Standingi päevageko munes munapaari.

Loomaaednikke aitavad kevadtöödel toredad abilised. Eelmise nädala kolmapäeval sai Swedbanki tugevate ja tublide abikätega korda laste mänguala Illu kohviku kõrval. Sama grupp alustas ka amuuri leopardide aedikute korrastamist. Nädal hiljem lõpetas alustatud töö Swedbanki teine grupp. Veskimetsa vääriselupaigas laiutama hakkavaid võõrliike aitasid välja kitkuda Saint-Gobain Eesti vabatahtlikud.

Kesknädalal harjutasid loomaaednikud tühjade transpordikastidega tiigrite päralejõudmist ja mahalaadimist uues tiigriorus.

Hiiumaal seirati läinud nädalal euroopa naaritsaid: loomaaia liigikaitsekeskuse naaritsaspetsialistid ja välibioloogid uurisid läbi seitsme jõe kaldad. Mõnelt kaldalt leiti rohkelt naaritsate käpajälgi, mõni elupaik oli hõredalt asustatud. Seire tulemusel koostatakse arvukuse hinnang. Seiret aitasid läbi viia ka loomaaia endine direktor Tiit Maran ja praegune direktor Kaupo Heinma.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart