Palavus ja jahedus veavad vägikaigast

Vanavanemate päeval alguse saanud vananaistesuvi tõi kaasa mõnusa kesksuvesoojuse, pani väike-lehelinnu silksuma ning tondihobu ja lapsuliblika lendama. Suitsupääsukesed tiirutavad veel hoolega putukaid püüdes paksunahaliste maja ümber. Karpkala maimud linnutiikidel kogunevad veepinna lähedale päikeselaiku.

Läbi hommikuudu sammuvad kulaanid esimesi loomaaiakülalisi üle vaatama. Kulaanitäkk Prah on nüüd märade karjast eraldatud. Loodetavasti sai ta oma ülesandega hakkama ja tuleval kevadel võib oodata mõne varsa sündi.

Vahepeal juba tubaseks jäänud šimpansid said jälle õue: Betty kõhutas lavatsil päikeselaigus, Quincy aga ronis oma puu kõige kõrgemasse tippu ümbrust seirama.

Viimaseid õuerõõme said nautida loomaaia looduskoolis elavad amuuri roninastik Suusi ja kolumbia viker-silehuulboa Boy.

Muskusveised Silvia ja Henrik lasti kokku, et nad saaksid üle hulga aja tutvust uuendada.

Kaunis kaslane karakal Barunka lubab endaga väheke aega tõtt vaadata, kuid näitab siis hambaid.

Suvel Prantsusmaalt Tallinna loomaaeda kolinud noored vööthüäänid kohanevad siinsete oludega. Vööthüäänitüdruk Taia suhtleb talitajatega üha paremini ja laseb end kenasti treenida.

Vihmametsa sõrmiksaarma peret harjutatakse veetunneli kaudu teise aedikusse minema. Et loomadel oleks julgem minna, on tunnel ja selle lõpus olev bassein esialgu vaid pooleldi veega täidetud. Saarmavanemad jõuavad madalast veest kõrgele basseini kaldale hüpata, et uut aedikut uudistada, pojad aga mitte. Kuid saarmapere peab püsima koos, sestap haarasid vanemad poegadel turjast ja ubisid nad üksteise järel uude aedikusse. Koju tagasi minekuks kaldalt alla hüppamisega saavad pojad ise hakkama.

Aevastamisega kimpus olnud manul Altani sõidutati esmaspäeval Eesti Maaülikooli loomakliinikusse kompuutertomograafilisele uuringule. Ühtlasi tehti talle ninaõõne uuring ja hambaröntgen ning võeti vereproovid. Õhtuks oli loom tagasi oma aedikus.

Teisipäeval võeti laste loomaaias ette lambapügamine. Kõige villarohkemad olid seekord heledakarvaline oinas Sõmeri ning pisike nudipäine ja tumedakarvaline utt Liisilaid. Vaata ka postitust laste loomaaia Facebooki lehel ja loomaaia instagrammis.

Üheksa meie loomaaia töötajat viibis sel nädalal Helsingis Euroopa loomaaedade ja akvaariumite assotsiatsiooni (EAZA) aastakonverentsil. Teel konverentsile väisas kolmapäeval meie loomaaeda elevandispetsialist Šveitsist. Talle meeldis meie elevandiemandate avar, mitmekesine ja rohket tegevust võimaldav õueala ning tohutu bassein. Ta kiitis ka meie elevantide toidulaua oksterohkust.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart