Tallinna Loomaaeda kerkib uus kaasaegne Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ökosüsteemi markeeriv ekspositsiooniala koos toitlustuskompleksiga. Ekspositsioon viib külastaja rännakule Kagu-Aasiasse, pakub elamusi igale vanuserühmale ja võimendab positiivset külastajakogemust.

Fotod ehitusest: Aivar Saareli

5.05.2022
Kagu-Aasia troopilise vihmametsa hoone sai murumättakatte, hoones sees aga valmivad kunstkaljud: fotod sisetöödest ja vihmametsa tüvede transpordist ekspositsiooni alale.

3.03.2022
Troopilise vihmametsa ehitus on jõudnud siseviimistlustööde faasi. Hoone restorani osa on saanud uue klaasfassaadi. Ekspositsioonialal on alustatud kunstkaljude ehitusega, mis oma struktuurilt peavad olema võimalikult looduslikku kaljuseina imiteerivad. Kunstkaljud rajatakse armatuurvõrgule ja kaetakse torkreetbetooniga, millele antakse käsitööna lõplik kujundus.

15.12.2021
Loomaaias peeti sarikapidu. Originaalprojekti alusel loomaaeda rajatav erilise katuselahendusega Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone, mis valmib tuleva aasta suvel ning avatakse külastajatele ületuleva aasta aprillis, kui taimed ja loomad on kohanenud, on nüüd katuse all.

18.11.2021
Troopilise vihmametsa hoone ehitus on jõudnud olulise tähiseni. Ekspositsiooniala on saanud katuse alla ning sellega on ka saavutatud maja maksimaalne kõrgus 14,20 meetrit.
Restorani hooneosa katuse kandeelementideks on täna paigaldatud liimpuittalad, millele kinnitatakse kandev profiilplekk koos katuse soojustusega.
Hetkel on teostamisel hoone sissepääsu tunneli monoliitbetoonist katuslae valamine ning interaktiivse galerii ja restorani köögi põrandaaluste kommunikatsioonide paigaldamine.

14.10.2021
Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone ehitustööd kulgevad plaanipäraselt. Hetkel paigaldatakse ekspositsiooniala hooneosale terastaladest sarikaid, millele omakorda hakkavad toetuma ETFE tehnoloogial põhinevad täispuhutavad läbipaistvad katusepaneelid.

16.09.2021
Betoonplokkidest on ladumisel tehniliste ruumide välisseinad ja ekspositsioonialal teostatakse tihendatud killustikalust, millele hiljem rajatakse veesilmad, reljeefsed kunstkaljud ja tiheda troopilise haljastusega alad.
Lisaks on valmimisel abiruumide (laod, terraariumid ja loomapuurid) betoonist põrandad koos põrandasse tulevate kommunikatsioonidega.

4.08.2021
Kerkivad hoone välisseinte konstruktsioonid. Teostamisel on vundamendi soojustamine ja abiruumide müüritööd.

9.07.2021
Valminud on keldrikorrusele tuleva veepuhastusseadmete tehnilise ruumi raudbetoonist välisseinad ja vahelagi. Lisaks on teostamisel ekspositsiooniala seinapaneel-raketiste paigaldus, mille vahele valatakse monoliit raudbetoonist välissein, paksusega 300 mm.

7.06.2021
Teostamisel on hoone rostvärgi armeering ja monoliitbetoonist vundamendi valamine.

26.03.2021
Teostamisel on hoone vundamendi kandevaiade puurimine, mille peale hiljem valatakse raudbetoonist rostvärk.

15.03.2021
Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone edeneb: objektil toimub välisvõrkude (drenaaži ja kanalisatsiooni) ehitus.

16.02.2021
Tänaseks on valmis rajatava uue hoone alune kaevend, kus ehitaja alustab peagi kandevaiade puurimist.

20.01.2021
Külmast, lumest ja tuisust hoolimata algasid kesknädalal tulevase Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone alused kaevetööd. Hoone rajatakse vaivundamentidele.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart