Pühaderõõmu loomaaia asukatele

Teisel jõulupühal saabusid loomaaeda viis vahvat punakuuelist jõulutaati Eestimaa Jõuluvanade Ühendusest. Koos nendega tuli ka rõõmustavalt palju toredaid loomaaiakülalisi, kes kõik soovisid loomaaiaasukatele jõulurõõmu tuua.

Alustuseks said paprikarõngaste ja lehtsalatiga ehitud kuuse kätte laste loomaaias elavad kihnu maalambad (Eesti ohustatud põlistõug!) ja nendega aedikut jagavad alpakad.

Seejärel nägid pidulised, kuidas elevant Carl oma lumises õueaedikus kuuse maiustest tühjaks sõi ja siis ka kõrvitsad põske pistis.

Keskaasia kilpkonnad said jõulurõõmuks vahva kõrvitsamemme ja hakkasid seda kohe kõik koos sööma. Kääbusjõehobu Pupa pelgas veidi rõõmsalt kärarikkaid jõululisi, kuid tuli siiski basseinist välja ja vaatas oma kingitused ka üle.

Jõuluvanade vaderiloomad muskusveised aga kohmetusid nii suurest ja rõõmsast rahvahulgast ning joondusid igaks juhuks aediku taganurgas rivvi.

Amuuri leopard Alexei tuuseldas pappkastist oma lihatüki välja ja lasi sel hea maitsta. Basseinivees hoogsalt poognaid võtvad hallhülged olid rõõmsalt valmis kala saama. Ka kuuseladvast õunaviilu mokka ampsanud takiin ja jääkarud jäid päevaga rahule.

Nüüd tuleb veel üle elada aastavahetuse ilutulestikumürgel.

Šimpansid Quincy ja Betty hakkasid nädal enne jõule saama kergeid rahusteid, et pühadeaegne paugutamine vastu pidada. Ka jõulude ajal lasti rakette, kuid praegu on veel kõik korras – Quincy ja Betty on rahulikud, lasevad toidul hea maitsta ja teevad vahel ulakaid grimasse.

Habekotkastel on kätte jõudnud pulmaaeg, üha enam on märgata asjatamist pesaalusel. Emaslind otsib ja kogub nokka aedikusse asetatud kaamelivilla tuustikesi, viib need pessa ja sõtkub seal jalgadega paika. Isaslind vaatab esialgu pealt ja käib aeg-ajalt emaslinnule ettepanekuid tegemas.

Neljapäeval lubati teineteise seltsi sudaani maasarvikud Safira ja Djoni. Tutvumine läks hästi. Nooruke emaslind sammus julgelt isaslinnu poolele ja napsas tolle toidukausist hakklihapallikesi. Varem oli ta nende söömisest keeldunud, aga nüüd pistis neid hea isuga. Lõpuks tuli ka isaslind oma paku otsast alla, haaras pallikese ja pakkus seda tulevasele kaasale.

Lakkhundid, kes nüüd talvel meelsasti õueaedikus jalutavad ja lume taustal oma ereda kasukaga hästi silma torkavad, said tuleviku peale ette mõeldes majakesse uue pesakasti.

Troopikamajas õitsevad orhideed. Meriroosi kaunilt roosade, aga kõrvetavate kombitsate vahel ujuvad meriroosahvenad. Läinud laupäeval läksid vihmametsamajas pesast lendu järjekordsed kaks riisiamadiini tibu.

Kroon-läikfaasani kukk laseb oma kireval sulestikul sillerdada. Valge vares näeb välja kui pehme ja kohev lumepallike, aga laulab ja kõristab juba kevadiselt. Ka läikivmust ronk Jaška hüüab ja poseerib oksal oma mänguasjade vahel.

Loomaaed on tavapäraselt avatud nii selle aasta viimasel kui ka tuleva aasta esimesel päeval.

Head vana-aasta lõppu ja ikka rõõmsalt toimekat uut aastat!

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart