Saak salve ja vitamiinid põske!

Loomaaia kibuvitsapõõsad on marjade all lookas. Talitajad varuvad punaseid vitamiinipomme, mis värskelt maitsevad hästi nii elevantidele kui ka jääkarudele, muudest elukatest rääkimata. Kuivatatult aga saab neist külmal talvepäeval loomadele tervistavat teed keeta. Raagritsikate talvetoiduks rändavad sügavkülma vaarika-, vahtra-, kase-, sarapuu-, lepa- ja pihlakaoksad.

Ussimaarjapäev ehk ussi magamise päev vanarahva kalendris 8. septembril on küll juba möödas, kuid mahe sügis lubas noorel nastikul veel sel teisipäeval end enne urgu minekut Veskimetsa kruusateel lebades soojendada.

Ka heleflamingod ja sudaani maasarvik ei pelga jahedust ning asjatavad oma aedikutes. Tüügassead kasutavad iga võimalust sügispäikese kiiri püüda. Jõesead aga tuhnivad oma pika tugeva ja väga tundliku kärsaga aedikuliivas.

Mõlemad suvel kukrutest väljunud kängurupojad on nüüd täielikult iseseisvunud, kuid hoiavad siiski vanemate lähedusse.

Lahvandusega linnutiik on talve tulekuks üle kontrollitud ja loomaaia veelindude rõõmuks taas vett täis lastud. Loomaaia ainuke hallhani suples ja sopsutas kesknädalal tiigivees nii suure mõnuga, et tundus lausa tagurpidi saltosid viskavat.

Nüüd, kus külastajaid on loomaaias vähem, käib laste loomaaia kitsekari tihti jalutuskäigul ja Rebasemäe metsatukas oma toidulauda rikastamas. Soojal sügispäeval pääses jalutuskäigule ka siidikukk Siim.

Laste loomaaia kitsekarja uuendamiseks toodi Kehtna külje alt loomaaeda nooruke kääbuskodukits Nuki. Ta paigutati esialgu elama sõraliste majja. Sealne aedik, mis on mõned aastad tühjana seisnud ning kena kase-, paju- ja põdrakanepi võsa peale kasvatanud, on kitsele mõnus paradiis.

Toredad jalgpallipoisid kinkisid kesknädalal loomaaiale kasutatud jalgpalle. Loomad oskavad neid hinnata! Amuuri leopard Muusile meeldivad pallid väga ja ta kasutab neid hoolega, kuigi mitte just sihipäraselt.

Mokod suleti sügisjaheduse eest siseruumi. Ka pesukarudele avati pääs talvemajja juba varakult, et nad soovi korral tulevase tiigrioru läheneva ehitusmüra eest peitu saaksid minna.

Troopikamaja vaigu-lehekonnade terraarium sai uue sisustuse.

Läinud reedel värgiti Eesti Maaülikooli Loomakliiniku spetsialistide kaasabil muskusveiste sõrgu.

Keskkonnahariduskeskuses sai nautida põnevat valikut Matsalu loodusfilmide festivali filmidest.

Oktoobris alustavad tööd loomaaia looduskooli huviringid.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart