September toob kargust ja elevust

Ohakalindude parv maandub õrna vidinaga teeäärsetel põldohakapuhmastel, vabalt elavad hall- ja hõbehaigrud luuravad linnutiikidel, oravad ragistavad sarapuupõõsas ja silkavad pähkleid mätta alla peitma.

Karged päikeselised sügishommikud kehutavad laste loomaaia sokupoisse sarvi kokku lööma ja omavahel mõõtu võtma, vaata enam siit. Jääkaru Raspi tiirutab hoogsalt jahenenud basseinivees. Erksavärvilised araraunad ja teisedki papagoid ei pea veel tuppa kolima ja saavad sügispäikest nautida. Õhtupäikese soojad kiired aga suruvad surikaadid vastu õueaediku klaasi unelema.

Lumekakupaar koliti kahest aedikust kokku ehitatud suuremasse elupaika. Eakas, aga väga hea isuga kodukakk sai endale mõnusa õõnsaks pehkinud kännust varjualuse.

Šimpansid Quincy ja Betty lasevad kohalikel õuntel hea maitsta. Kaeluspapagoigi nakitseb hoolega üles riputatud punapõskset ubinat.

Kaksvarvas-laisikud aga ripuvad nüüd juba sõbralikult kõrvuti ja nosivad ühest toidukausist.

Argipäeviti on külastajaid loomaaias vähem kui suvekuudel, samas on kooliaasta algus suure hooga käima lükanud loodushariduslike õppeprogrammide läbiviimise.

Loomaaia köögiviljaaed, mida loomaaednikel aitavad harida peamiselt Kopli ametikooli, aga ka Kadaka põhikooli õpilased, annab meie eksootilistele elanikele tonnide viisi väärt toidulisa. Ka heade inimeste annetatud aiasaadused on väga oodatud – need saab jätta loomaaia põhjavärava kogumiskasti.

Tuletame loomaaiakülalistele meelde, et sügisannid jõuavad loomadeni ainult loomaaednike vahendusel! Omapäi loomaaias loomi toita ei tohi – sellega võib neile suuri vaevusi põhjustada. Meie valge kaamel Bulat sai aedikusse visatud õuntest kõhulahtisuse ja on nüüd külastajatest kaugemale ravile viidud. Ka rohelised tammetõrud ei mõju loomadele hästi, hobukastanid aga on paljudele lausa mürgised.

Sinilambad, keerdsarvkitsed, siberi kaljukitsed ja peaaegu kõik buhhaara uriaalid on nüüd vaktsineeritud. Vaktsiinisüsti ootavad veel tagakaspia uriaalid, buhhaara uriaalide karjajuht Joca ning laste loomaaia kodukitsed ja kihnu maalambad.

Teisipäeval loomaaias abiks käinud SEB panga töötajad taltsutasid jääkaru Friida aedikus lokkavat rohelust.

Kesknädalal väisasid Tallinna loomaaeda veterinaarid Saksamaalt Neunkircheni loomaaiast, et uurida siin elavaid krokodille. Meie tublide talitajate abiga püüti üksteise järel kinni mõlemad hiina alligaatorid ja tömpkoon-krokodill. Neilt võeti verd analüüsideks ja nad kõik said kiibi naha alla.

Neljapäeva hommikul käis koos loodushariduse spetsialistiga Terevisiooni saates ämblikke esindamas Lõuna-Ameerika päritolu roosa linnutapik laste loomaaiast.

Tuleval teisipäeval pärast keskpäeva toimub laste loomaaias suur lambapügamine: suvega kenasti villaseks kasvanud kihnu maalambad saavad kasukast priiks, et talvevilla selga kasvatama hakata.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart