Soojade ilmade ootajaid tabas aprillikuine lumevalgus

Vembukas aprilliilm lõõtsutas tuult, kattis maa lumevaibaga, lasi päikesel särada ja löristas vihma. Loomaaiaasukatele ilmauperpallid sobivad, need teevad elu põnevamaks ja annavad ka omavahelisele suhtlusele särtsu juurde.

Kullimäele lähenedes võib terav kõrv tabada ilveste hüüdeid. Loomaaia ilvesepaar – aastaid tagasi Aegviidu metsadest nälginud kutsikana loomaaeda jõudnud emailves Dikuša ja Läti loodusest Riia loomaaia kaudu Tallinna saabunud tõsine isailves Charik – müravad lumel ümbrust tähele panemata armsasti ega lase end vaatajast segada.

Kakud on keset aprillikuu lumevalgust suled kohevile ja silmad pärani ajanud ning huikavad kaaslast kutsudes.

Jääkarude pulmaaeg on möödas, kuid nad saavad kenasti läbi ja jäävad kokku. Päevaajal on paarilisega koos ka kalakassid ja amuuri leopardid.

Manulipoiss Marss käib sageli läbi võreluugi piilumas, mida teeb teisel pool elav manulitüdruk Altani.

Elevant Carl on lumemärga kasutades sinisaviaugus endale sinised savisaapad saanud ja kõhualusegi siniseks võõbanud.

Jaapani makaagi põnn aga annab valju hädakisaga märku, et tema küll sellel jäiselt märjal ning lumisel põrandal omal jalal ei liigu, ja nõuab emale kukile pääsemist.

Laste loomaaia lambaaia majakese plekkkatusele on end soojendama sättinud hõbekajakapaarike. Halljänes kalpsab kitseaediku tagant läbi Rebasemäe piisoniaedikusse, ei häbene ennast näidata, kuid hoiab targu piisavat vahemaad.

Valgekurgedele lisaks on munad nüüd pesas ka neitsi- ja õnnekurgedel ning tublid vanemad hauvad ilmast hoolimata vapralt.

Haudumisest loobumise tõttu mõnda aega tagasi inkubaatorisse asetatud habekotkamunad arenesid edasi normaalselt ja nüüdseks on mõlemad habekotkatibud ka juba ilmavalgust näinud: esimene koorus 27. märtsil ja teine 4. aprillil. Lindude osakonna töötajad toidavad neid ja hoolitsevad pisikeste kotkapoegade eest nii päeval kui ka öösel.

Kui loomaaias jalutades rõskus naha vahele pugema kipub, tasub minna uudistama siseekspositsioonide asukaid. Öelda tere troopikamajas elavatele šimpansitele Bettyle ja Quincyle, püüda kokku lugeda vilkad kääbusmarmosetid, imetleda korallriffide kirevaid kalu ja kuulata väljasuremisohus lehestikukonnade sirinat.

Vaadata paksunahaliste majas sügavalt silma jeemeni kameeleonile, uurida, mis vahe on kuningboal ja kuningpüütonil, jälgida surikaatide askeldusi või elada kaasa kääbusjõehobu Pupa sulistamisele basseinivees.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart