Sügisel on värvid

Nädalavahetusel möllamist alustanud maru teeb küll väikesi hingetõmbepause ning näitab isegi päikest, kuid asu veel ei anna, jätkates tuuleiilide ja vihmavalingutega.

Tüügassead, jõesead ja gaur Agata, kes on nüüd tagasi oma endises aedikus, saavad päevasel ajal sügisvärvides õueaedikute liival asjatada, öö aga veedavad suletud uste taga soojas latris. Flamingodki koliti kesknädalal talvemajakese juurde.

Elevandid tuulehoogudest ei hooli, kui vaid päike ennast näitab ja aedikusse maiuspalu on peidetud.

Basseiniveest ilma uudistama tõusva hallhüljes Lätipoisi ninale kleepub aegajalt mõni vees hulpiv värviline leheke.

Vihmavahel käib aedikus ringutamas irbis Makalu. Tuletame meelde, et maailma lumeleopardide päeva peame loomaaias juba tuleval laupäeval, 21. oktoobril.

Manul Mars näeb välja kui väike pallike. Talvele vastu minnes pugivad ka pesukarud ennast ümaraks.

Jääkaru Raspi hullab endiselt vees, Friidale aga avati nädala algul pääs pesakasti. Emakaru läks kohemaid asja uurima, kraapis pesas hoolega ja tegi seal isegi väikese uinaku.

Neljapäeval lasti kokku lakkhundid Yaku ja BaÏa. Yaku otsis ja leidis oma tulevase suure oksahunniku all redutamas. Hundid tegid mõned kiired jooksutiirud koos ja eraldi ning Baïa näitas otsustavust enda eest seista. Nõndaviisi saavad nad nüüd iga päev natuke aega koos veeta, kuni neist saab paar.

Kullimäe vöötkakupojad kiibistati ja pandi vanematest eraldi.

Ka täiskasvanud jõeraid troopikamajas tõsteti teise akvaariumi, kuna nad kippusid oma poegade uimeääri näksima. Emane jõerai toob varsti ilmale uued pojad, läbi tema seljanaha võib näha liikumist.

Loomaaia looduskooli eluslooduse klassis elav india pantergeko Aadu sai uue terraariumisisustuse, mis talle täitsa meeldib.

Teedele oksi ja leheräbu kuhjanud tormituul langetas ja murdis loomaaias ka hulga puid, loomaaiaasukad siiski kannatada ei saanud. Kõige kriitilisem oli kureaedikute piirile kukkunud puu, mis muljus maha vaheaiad. Õnneks ei läinud kured kokku ja omavahel kaklema. Sookurg ja valgekured on nüüd mõnda aega majakestes kinni, kuni aiad parandatud.

Talitajad koguvad tormimurdu, mis kulub ära nii söödalisaks hoolealustele kui ka uute sisustuste meisterdamiseks ja loomade elu põnevamaks tegemiseks.

Muskusveistele veeti aedikusse uued liivakünkad, sinilambad aga said oma alale tiigrioru ehituselt üle jäänud pinnast.

Sel laupäeval, 14. oktoobril on talvehooaja esimene laste laupäev – kuni 19-aastased lapsed ja noored pääsevad loomaaeda tasuta.

Suur aitäh kõigile kõrvitsate ja aedviljade toojatele! Kõrvitsapidu peame juba 28. oktoobril.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart