Sügisjahedus ärgitab kolima, uusi tutvusi sobitama ja teadmisi omandama

Suvelõpu hommikud algavad loomaaias kurgede kaugele kostvate kruugutustega. Nädala alguses saabunud äkiline jahedus tegi kooliaasta alustamise õpilastele lihtsamaks, aga sundis siseruumidesse troopikamaja õuepuurides suvitanud amatsoonpapagoid.

Ka laste loomaaia puna-rosella Oskar koliti tagasi looduskooli eluslooduse klassi.

Esmaspäeval sai kolmeaastaseks läinud aasta novembri lõpus Austriast Salzburgi loomaaiast Tallinna kolinud lumeleopardipoiss Somu. Oma sünnipäevakingid – paraja lihakäntsaka, mänguasjad ja verejäätise – sai ta külastajate eest varjatud aedikusse. Somu on varjul, sest ta ei tunne ennast lumeleopardide suures ekspositsioonis kindlalt ja keeldub seal olles söömast. Võimalik, et üheksa-aastase isaslooma Otto III lõhn või midagi muud teda selles aedikus kohutab.

   

Ka lakkhunt Walterile meeldib peitu pugeda. Tema viimase aja lemmikkohaks on aedikus olev suur oksahunnik, mille vahele ta oskab end nii hästi ära peita, et talitajad peavad teda tükk aega taga otsima. Vahel aga meeldib talle teispool võreaeda elavaid alpakasid jälitada.

Kalakassid Rosa ja Tommi teevad omavahel tutvust. Esmakordsel kohtumisel teisipäeval oli Rosal karv turris, ta istus kuudi katusel ega lubanud rahulikult uudistavat Tommit lähedale. Nii kui Tommi end tagajalgadele püsti ajas ja Rosat nuuskida püüdis, nii ta tollelt käpaga ka sai. Hiljem aga käis Rosa ise Tommil järel ja jälgis tema tegemisi. Õueaedikus käivad kalakassid kordamööda. Tommile meeldib seal väga ringi nuuskida, tiigivette põrnitseda ja kõrgustes ronida.

Teineteise vastu tunnevad nüüd suuremat huvi ka manulid Altani ja Marss: talitajad tabasid Altani käpaga läbi võre Marssi katsumas.

Takiine märgati paaritumas.

Neljapäeva hommikul võeti ette Illu kohviku vastas elavate kurgede ja sini-paabulindude kolimine – nende aedikutesse on plaanis paigaldada uus kaheosaline majake. Õnne- ja neitsikurgi näeb kuni paigaldustööde lõpuni sõraliste aedikutes hiina gorali naabruses. Vaud aga viidi faasanite ritta, kuhu nad jäävad ka talveajaks.

     

Ninasarvikute vaderid betooniettevõttest Framm kinkisid oma lemmikutele teravmokk-ninasarvikutele Kibibile ja Kigomale kaks suurt punast poid.

Hülgebasseini pestes leidsid talitajad selle põhjast järjekordse, seekord päris suure kivi. Vette kukkunud kivi teeb küll toreda sulpsu, kuid võib seal ujuvat looma vigastada. Palume basseinidesse mitte midagi visata!

Tuleval teisipäeval toimub loomaaias põnev konverents „Karud looduses, mütoloogias ja usundis“.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart