Sume augustikuu toob tegevusi

Augustikuu kolmapäeviti kutsub loomaaed uudistama amuuri leopardi ja sudaani maasarviku tegemisi. Tõsi, esimesel korral näis loomadel peale tulevat kerge esinemisärevus. Talitajate tavapärasest vaid veidi erinev käitumine tegi loomad valvsaks ja nii ei saadud plaanitut täies mahus teoks teha. Sellegipoolest ei pidanud kohale tulnud huvilised pettuma: amuuri leopard Alexei näitas oma hiilimis- ja peitumisoskust ja vedas lihakäntsaka lõpuks ikkagi rahva ette, sudaani maasarvik Djoni püüdis õhku visatud hakklihapallikesi küll aedikunurgas, kuid patseeris ja kepsles seejärel rahva ees näidates ennast igast kandist. Samuti said huvilised kuulda palju huvitavat nende loomade elust loomaaias ja looduses.

Kahel järgmisel kolmapäeval tasub lisaks loomade uudistamisele võtta plaani ka sumedate õhtutundide loomaaias veetmine, sest algavad klassikakolmapäevade kontserdid.

Tuleva nädala reedel, 12. augustil aga peetakse maailma elevantide päeva. Tallinna loomaaia elevandiemandad Fien ja Draay teevad sel puhul kõvasti trenni ja on reede keskpäeval valmis palli mängima ning näitama, mida kõike nad veel oskavad. Seejärel kella 13 paiku saab näha londikandjate toitmist. Ja loomulikult räägitakse neist maismaahiiglastest ja nende elust nii looduses kui ka loomaaias.

Möödunud pühapäeval koorusid sini-paabulinnu pesas esimesed kolm tibu. Esmaspäeval koorus veel üks pisike sulepall ja nüüd võib terav silm märgata Illu kohviku vastas aedikus toimekat sini-paabulinnukana tibudele elutarkusi õpetamas.

Känguruaedikus on kukrust väljunud ka teise känguruemme poeg. Ta on nüüd juba just nii suur, et ema teda naljalt enam kukrusse tagasi ei lase.

Lõvimajas võeti neljapäeval ette kahjuritõrje, sestap olid kõik maja loomad õueaedikutes. Loomaaiakülalised said näha ka neid loomi, keda muidu võib-olla harva nägema juhtub: rohepärdik ja luitekass uudistasid ilma ja inimesi, üle pika aja näitasid ennast eakad ninakarud, kalakassid aga püüdsid uuel kõrgel ronimisredelil ümbrusest paremat ülevaadet saada.

        

Takiinide aediku otsa juures on suurte lehtedega trompetipuu ehtinud end kaunite õrnade õitega. Läinud reedel isase takiini kõrvale aedikusse kolitud kaks emast ei pelga kitslasele omaselt kõrgusi vallutada ja kasutavad uue aediku sisustust, et ümbrusest paremini sotti saada. Jõesigade trio võttis ette aedikus kasvava jämeda kase tüve kaitsva aiakese lõhkumise. Prževalski hobuste karja lasti tagasi kapjade ravi tõttu eraldi hoitud mära ja loomulikult läks karjas omavahel ütlemiseks.

        

Maiasmokad vaarid, ülimalt ohustatud primaadid Madagaskari saarelt, eelistavad eriti mahlaseid ja magusaid vilju: esmalt kaob kõhtu pirn ja apelsin, siis paprika ja õun ning alles seejärel porgand. Surikaadid aga saavad vahelduseks oma toidu – lihatükikesed ja külmutatud prussakad – peidetult seest tühjaks tehtud jalgpalli sisse. Ja seda mitu korda päevas.

Tiigrioru ehituse kaevetööde tõttu linnutiikide aasal koliti rõngassarvelised kihnu maalamba jäärad mõneks ajaks laste loomaaeda kitseaediku kõrvale.

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart