Sünnipäevalapsed ja uued loomaaiaasukad

Teisipäeval sai 13-aastaseks teravmokk-ninasarvik Kibibi, neljapäeval aga täitus 14. eluaasta vööthüään Paul-Kanteril.

Tehistingimustes võivad ninasarvikud heal juhul elada ligi 50-aastaseks. Vööthüäänidega on aga teised lood, nende keskmine eluiga on tosin aastat, pikim võib olla ligi 25 aastat. Tallinna loomaaia vööhüäänidest on kõige kauem (17 aastat 3 kuud ja 21 päeva) elanud Paul-Kanteri isaisa ema Pätu.

Kibibi sai sünnipäevaks paberkotti pistetud maitsvaid sarapuu- ja kaseoksi, õrnroosade õitega ohakaid, leeskputke, õuna ja mugulsibulat. Ta mugistas rahva ees mõnuga süüa, saputas kotist välja viimasedki maiuspalad ja tegi seejärel mõned kiiremad jooksusammud.

Paul-Kanterile, kes on suure lõviaediku nüüd kenasti omaks võtnud, pakuti pappkastist veise kaelatükki, viinamarju ja banaani. Lisaks sai ta nuuskimiseks alpakapabulaid, ninasarviku poolt paljaks kooritud oksa ja ühe suure palli. Hüään võttis esmalt ette nuuskimise ja märgistamise, siis pistis nahka viinamarjad ja banaani, haaras kaelatüki hambusse ja viis selle aedikunurka laagerduma.

Läinud laupäeval saabusid Tallinna uued loomaaiaasukad: lakkhundid Yaku ja Baïa ning vööthüäänid Thamani ja Taia. Viieaastane Yaku on sündinud Belgias ja elanud Poolas, kaheaastased Baïa ja Thamani ning kolmapäeval aastaseks saanud Taia on pärit Prantsusmaa loomaaedadest.

Loomad on karantiinis, nagu ette nähtud, et aga lakkhunte ei saa loomaaiakülaliste eest varjatult hoida, siis võib neid hea õnne korral isegi vilksamisi näha. Noored vööthüäänid, kelle sugupuu viib tagasi 1981. aastal Jerevani loomaaiast Tallinna saabunud ja siin järglasi andnud õde-vend Diana ja Apolloni, astuvad rahva ette augustis.

Värskendavad vihmahood ei sobi mitte ainult rohusööjatele, kes nüüd, silm säramas, niitudel rohuliblesid näkitsevad. Kiskjadki ei passi peidus ja on peale valinguid erksad ümbrust uurima.

Lumeleopard Makalu laseb endaga luurekat mängida. Amuuri leopard Alexei pistab pea põõsast ja uurib möödujaid. Karakal Barunka sätib end niiskele rohule ja võtab ette hoolika karvapuhastuse. Amuuri kass Murmur käib ümbrust seiramas ja manulidki on liikvel.

Jaapani makaakide pisipõnnid avastavad maailma juba omapäi.

Heleflamingod luristavad kõik koos oma tiigikese vett sõeluda, et maitsvad pisielukad noka vahele saada. Pelikanid purjetavad rahulolevalt linnutiikidel. Damaani kassikakk põrnitseb ümbrust suurte oranžide silmadega.

Looduskooli viker-silehuulboa aga on ennast kasekoorerulli pakkinud, kuigi terraariumis teda vihmahood ei ohusta.

Neitsikured ja sini-paabulinnud pääsesid tagasi oma korda tehtud aedikusse Illu kohviku vastas. Laste loomaaia kihnu maalammaste utekari koos kahe alpakaga käib aegajalt linnutiikide niidul taastärganud rohelusega kõhtu täitmas.

Teisipäeval rõngastati Veskimetsas ja Rebasemäel viimased koorunud must-kärbsenäpi pojad: 18 poega neljas pesakastis.

Keskkonnahariduskeskuse ilvese klassi suure vaateakna taga näeb Emili kooli 2. klassi õpilaste meisterdatud loomade vahvat näitust.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart