Suveajale üleminek ja talve tagasitulek

Kellakeeramine muutis päevavalguse aja inimeste jaoks pikemaks, loodus aga toimib ikka omas rütmis. Kevad tahab tulla ja päevapäike annabki sooja, talv aga ei taha järele anda ning öine külm joonistab asfaldile jäälilli.

Haneparved lendavad kaagatades üle loomaaia. Veelinnutiigid on lahti sulanud ja kajakad hoiavad avanenud võimalustel silma peal. Vabalt elavad sinikael-pardi paarid on sobivaid kaldaäärseid välja valimas. Läbilennul tuttvardid ja jääkosklad pladistavad tiigiveel.

Peagi algava pesitsushooaja ettevalmistusena korrastasid loomaaia looduskooli huviringide õpilased ja noorteklubilased väikeste värvuliste pesakaste Veskimetsas ja Rebasemäel.

Amuuri leopard Muusi unistab aedikus lebades, jõriseb uudistaja peale kavala näoga ja püherdab laisalt. Tuleval esmaspäeval, 3. aprillil saab Muusi juba üheksa-aastaseks. Kõrvalaedikust kostuvad Alexei möirged. Nädala teises pooles vahetati loomad veelkord aedikutes ja külastajate ees on nüüd isasloom.

Leopardiaediku kõrval elanud naaritsapoiss viidi aprillikuiseks paaritusperioodiks liigikaitsekeskuse naaritsamajja. Samas keskuses läbisid tervise- ja sookontrolli oravhiired lagritsad. Üks loomake, kes talveuinaku ajal ärkvel oli (ülejäänud lagritsad kiibistati magavana), sai nüüd kiibi turja.

Õueaedikutes kruugitavad kured. Troopikamajas aga tajuvad päeva pikenemist ja kevade saabumist hiina alligaatorid: mõlemad emased laulavad. Samas kõrval kõmistab sudaani maasarvik oma talvepuuris nii, et terve troopikamaja kajab.

Kevadine viljapuulõikus toob loomaaeda õunapuuoksi ja kõik võrsesööjad, sealhulgas ka elevandid lasevad neil hea maitsta.

Kagu-Aasia vihmametsahoones lubati omavahel tutvuma sõrmiksaarmad ja binturong. Saarmapojad püsisid turvaliselt pesakastis, vanaloomadel aga oli põnevust kui palju.

Neljapäeva pärastlõunal prooviti Lyle’i lendkoeri vihmametsahoonesse lendama lasta. Kaheksast loomast kaks lendasidki välja ja näitasid kohe kätte ekspositsioonihoone nõrgad kohad. Nad võeti uuesti kinni ja lasti teiste juurde tagasi.

Esmaspäeva hommikul jõudsid meie kääbuskodukitse karja mitmekesistama aprilli alguses aastaseks saavad kitseke ja sikuke Järvamaalt, rootsi maatõugu piimakitse ja Maroko kääbuskitse ristandid. Pärast kohustuslikku karantiini saavad nad kohalike kitsedega tutvust teha.

Kuni mai lõpuni on kõik väiksed ja suured loomaaiakülalised oodatud osalema loomaaia fotokonkursil ZoFo 2023.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart