Suvesoe on lubanud õueaedikutesse pea kõik loomaaiaasukad

Karakal Barunka istub aedikus kui piltpostkaardil ja jälgib huviga tiigrioru ehitusel liikuvaid masinaid. Kuni haigutus keskendumise katkestab.

Kuukabarra laseb laulu.

Aeg-ajalt kostab vaaride vali kähedate haugatuste jada.

Elevandipull Carl käib talitajate kutsel jälle basseinis sulistamas.

Vägevalt karva ajavad muskusveised lobistavad jalgupidi aedikusse tekitatud veeloigus.

Šimpansid eelistavad palaval päeval varjus istuda. Varakevadel päikese käes lesida armastanud eakas amuuri leopard Darlagi on nüüd lamamiseks valinud varjulise platsi. Manulid Altani ja Mars kasutavad päikese eest peidus lamamisplatse kordamööda.

Kaelusmangabeid asjatavad aedikupinnasest suupistet otsida või uudistavad möödujaid. Kääbusmarmosetid jahivad keskendunult putukaid. Sääski krahmavad ka jaapani makaagid.

Kesknädala hommikul trimmerdati irbiseaedikus rohi madalaks ja õhtupoolikul tuli lumeleopard Makalu õue nuuskima, püherdama ja kraapima.

Läinud reedel sündis valge laubatähniga takiinipoiss. Temast sai tore mängukaaslane aprilli lõpus sündinud takiinitüdrukule. Koos on neil nüüd hea jõudu katsuda, maailma avastada ja emasid jagada, sest nutikas takiinitüdruk ei jätnud juhust kasutamata ja puges just poeginud takiiniema alla vastsündinu kõrvale imema. Kuigi ta saab piima ka oma ema käest.

Neljapäeval jõudis kätte aeg, mil meie kaksvarvas-laisikud Tupsik ja Vasco said teineteisega tutvust sobitama hakata. Varahommikul tõsteti Vasco transpordipuuri, kaaluti ära (ta kaalub 5,4 kg) ning viidi Tupsiku ja valgetups-marmosettide elupaika keskkonnahariduskeskuse fuajees. Talitajate sõnul karantiiniruumis tõeline laiskloom olnud ja väga vähe liikunud Vasco võttis uues elupaigas jalad kõhu alt välja ning liikus ringi päris käbedalt.

Möödunud sündmusterohke nädalavahetus tõi loomaaeda üle 9000 külalise, kellest 5608 külastas vastavatud Kagu-Aasia vihmametsa ekspositsiooni. Vihmametsale omane palavus, niiskus, udu ja vihm kedagi jalust ei niitnud. Mõned rõõmsad pered seisid ukse taga järjekorras suisa kaks korda, et esimesel korral märkamata jäänud vihmametsaasukaid siiski näha. Loomadki harjusid vaatajate vooluga päris kiiresti ja näitasid end läbi udu suhteliselt hästi.

Palavate suveilmadega võib juhtuda, et temperatuur vihmametsamajas tõuseb liialt kõrgeks ja maja tuleb ekspositsiooni mahajahutamiseks mõneks tunniks sulgeda.

Lastekaitsepäeval, 1. juunil ootab loomaaed kõiki väikesi ja suuri loomaaiasõpru vahvale lastepäevale! Kuni 19-aastastele külastajatele on sel päeval sissepääs tasuta!

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart