Suvi on käes

Päikeseline ja vihmatu juuninädal kõrvetas rohumaid ning sundis külastajate ja loomade heaolu nimel loomaaia uue Kagu-Aasia vihmametsamaja päeva kõige palavamal ajal sulgema.

Maja on nüüd avatud teisipäevast pühapäevani kell 10–13 ja 17–19. Välja kuulutatud aasia sõrmiksaarmate toitmine toimub teisipäeviti ja neljapäeviti kell 11.30 ja 17. Samas võib juhtuda, et saarmad kuumal päevaajal ei soostugi toitu võtma tulema ja peidavad ennast jahedas urus.

See-eest võib aga peaaegu alati kohata vihmametsa staarvaraani – Cumingi varaani –, kes oma terraariumi seinal mõnuga erinevaid poose võtab.

Ja kindlasti tasub üles vaadata – aegajalt lendavad seal Lyle lendkoerad.

Kesknädala varahommikul koliti teravmokk-ninasarvikud Kigoma ja Kibibi hülgetiigi kõrvale sõraliste majja. Tuleval esmaspäeval algab paksunahaliste majas ninasarvikute latripõrandate kolm kuud kestev remont, misjärel saavad loomad tagasi oma koju.

Ehitustööde tõttu on teelõik ninasarvikute õueaedikute ümber tiigrioru ehitusest kuni emaelevantide õueaediku sillani suletud. Vabandame ebamugavuste pärast loomaaia külastamisel.

Ninasarvikute transpordi keeruka protseduuri läbiviimisel olid loomaaednikel abiks Eesti Maaülikooli veterinaaranestesioloog Aleksandr Semjonov ja Tallinna Lastehaigla anestesioloog Oskar Appelberg. 1,2 tonni kaaluvad uinutatud hiiglased tõsteti kraanaga autole ja sõidutati uude elupaika. Seal tõsteti nad kraanaga autolt aedikusse, tehti kõik vajalikud analüüsid ja protseduurid ning äratati seejärel üles. Esmalt Kigoma ja siis Kibibi.

Ninasarvikutel võtab uue elukohaga harjumine veidi aega ja Kibibi ei taha esialgu õueaedikusse tulla, Kigoma seevastu aga jalutab rahulikult sisse ja välja ning uudistab kärarikast ümbrust.

Läinud nädalal Riia loomaaiast toodud Prževalski hobune Vaide lasti esmaspäeval meie märadega kokku. Oli kappamist, hammustamist ja takka üles löömist (erutusest lõid takka üles ka meie märad omavahel), et aga Vaide väljakutset ei esitanud ja provokatsioonidele ei allunud, rahunes olukord peagi.

Esmaspäeva õhtupoolikul küürisid tublid sukeldujad Eesti Sukeldujate Klubist puhtaks jääkarude suured basseiniklaasid. Nüüd paistab Arktika valitsejate veealune tegevus jälle veidi selgemalt kätte.

Linnutiikidele lubatud veelinnud naudivad ujumist ja vees tiibade sopsutamist.

Kängurutele avati värav kõrvalaedikusse, mis seisis seni tühjalt ja säilis palavusele vaatamata rohetavana. Nüüd on kukkurloomadel seal suure põõsa varjus mõnus pajuvõrseid ja rohtu vitsutada.

Kihnu maalammaste kari sai toreda täienduse – kuivad suveilmad lubasid jälle aedikusse välja panna laste loomaaiale kingitud kihnu rahvariietes lambakese. Utekarja pealik oinas Salava vaatas mängulamba üle ja jäi uue karjaliikmega rahule.

Laste loomaaeda kolisid ka mõned vahvad dekoratiiv- ja kääbuskanatõud, kes nüüd õueaedikus mõnuga liivavanne võtavad.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart