Suvi toob loomad õue lustima

Teisipäeval jõudis kätte päev, mil Kagu-Aasia vihmametsamaja aasia sõrmiksaarmad esmakordselt õueaedikusse lubati. Piiksuva vilistamise saatel jagus üheksale loomale koos jooksmist, ujumist ja uudistamist mõneks ajaks, kuid turvaline kodu vihmametsamajas kutsus nad peagi tagasi. Kui ilm lubab, toimuvad saarmapere õuejalutuskäigud iga päev.

Kesknädalal tähistati üle ilma surikaatide päeva. Ka meie surikaadid said aedikusse taimemättaid ja mõnusat kõdupuitu, kust toiduks pandud jahuusse välja kraapida.

Kullimäel on ühe lumekakupaari pesas koorunud juba neli tibu, teisel paaril aga alles üks. Kesknädala õhtupoolikul otsustas esimesena koorunud lumekakutibu maailma avastama minna ning ukerdas emast ja pesakonnakaaslastest mõneks ajaks eemale.

Läinud laupäeval sündis neljas põnn jaapani makaakide karja. Vihmametsamajas aga nägi ilmavalgust järjekordne valge-kuldnoka tibu.

Neljapäeva hommikul tegi laste loomaaia kitsekari tutvust amuuri leopardi nahaga. Leopardi lõhna pole nahal enam ammu, täpiline muster aga pelutas loomi niivõrd, et päris ligi minna nad ei riskinudki.

Samal päeval koliti õnnekurepaar ja kolm alpi ümisejapoissi tiigrioru aedikutesse. Ka punahundid lubati väiksemasse eraldusaedikusse tiigrioruga tutvuma.

Vöötkakud ja habekakud on alustanud sulgimisega. Ka damaani kassikakk näeb veidi sagris välja. Kodukakud piiluvad pesakastist. Ilves Dikusa aga lamab vaateklaasi ees, jälgib rangelt ümbrust ja näitab käratsevatele jõnglastele hambaid.

Miilulehmad naudivad lesimist vihmast kosunud rohetaval aasal. Linnutiikide väikesel kividest saarekesel puhkavad koos taidapoeg ja sookilpkonn. Pisitilluke vilgas ronija ja osav turnija pisihiir julgestab end sabaga kõrtest haarates.

Läinud laupäeval said rõnga jala ümber kolm laulurästa tibu, kes leiti Veskimetsas maha langenud puu võrasse tehtud pesast.

Juulikuu tõi suvised loomaaednike jutud: kolmapäeviti saab jälgida tegutsemas pesukarusid ja jõesigu ning kuuleb nende kohta põnevaid fakte, neljapäeviti on fookuses jääkarud ja raipekotkad.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees avati näitus rahvusvahelise kunstilaagri „Kunstnikud külas loomaaias 2024“ ajal loodud joonistustest, maalidest ja segatehnikas taiestest. Näitus jääb avatuks 31. augustini.

Liigikaitsekeskuse teadurite tõukel võttis loomaaed vastu teadusuuringute eeskirja, kus on kirjas üldised teadusliku töö hea tava reeglid ning kirjeldatakse loomaaias läbiviidavate uurimustööde põhimõtteid ja juhiseid.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart