Tegus talvine nädal kaunilt lumises loomaaias

Reedel, 8. detsembril täitub 40. eluaasta kääbusjõehobu Pupal. Kaunase loomaaias sündinud loom on Tallinnas elanud ja meie loomaaiakülalisi rõõmustanud juba 34 aastat. Juubeliks valmistudes sai Pupa lisaks tavapärasele basseinis sulistamisele end kenasti ka duši all puhtaks uhta. Reede keskpäeval aga üllatavad talitajad teda maitsvate hõrgutistega.

Looduses on Lääne-Aafrika aeglase vooluga jõgede kaldaalasid ja soid asustav erakliku ja peidulise eluviisiga kääbusjõehobu väljasuremisohus. Tehistingimustes on kääbusjõehobud elanud üle 50 aasta vanaks.

Läinud reede õhtupoolikul jõudis Helsingist Korkeasaari loomaaiast Tallinna kahe ja poole aastane pürjapull Nuunuu.

Sõit läks hästi ning temperamentselt aedikusse sisenenud kaunis ja võimas loom tõi kohe elevust ka teda kõrvalaedikust piidlevatele pürjalehmadele ning oktoobri alguses sündinud pürjavasikale. Veidi aega kohanemiseks ja õige pea pääsevad nad üksteist lähemalt uudistama.

Läinud laupäeva hommikul lubati teineteise seltsi manulid, nelja-aastane Altani ja kolmeaastane Mars.

Esmaspäeval viidi korsakid Sise-Aasia väikekiskjate ekspositsioonist karumajja varjule. Veebruaris juba 16-aastaseks saav korsak Rudis vajab külma ilmaga rohkem hoolt ja jälgimist ning ega kaheksa-aastane Ritagi maha saanud jääda, nad on ju paar.

Kesknädala hommikul tõi Päästeamet loomaaiale kasutatud tuletõrjevoolikuid. Need kuluvad loomaaiaasukatele elukeskkonna ja käitumise rikastamise vahendite meisterdamisel marjaks ära.

Samal päeval tehti üheksa-aastasele amuuri leopardile Muusile anesteesias tupe endoskoopia.

Protseduuri viis läbi PetCity loomakliiniku endoskoopiale spetsialiseerunud veterinaarkirurg David Sargsyan. Loomaaia veterinaaridel oli abiks Tallinna Lastehaigla anestesioloog Oskar Appelberg. Endoskoopiline varustus tuli KARL STORZ Video Endoscopy Estonia OÜ-lt ja Eesti Maaülikooli Loomakliinikust.

Muusil tuvastati põletikuline limaskest, millest võeti uuringuteks koeproove. Jätkatakse raviga.

Vaikselt külmakraade kergitav lumine ja päikeseline talveilm kestab, kuid elevandid õues jalutamisest siiski ei loobu ja kui vaja, kahlavad ka sügavas lumes.

Vööthüään Paul-Kanter jookseb hommikupoolikuti kiiresti oma õueringe, käib aegajalt end sees soojendamas ja tuleb siis jälle välja.

Amuuri leopard Alexeil ei ole lumes kõhutamise vastu midagi. Ilvesed aga naudivad teineteise seltskonda, lamades pead-jalad läbisegi ühes suures pehmes karvakuhilas.

Kääpakotkaste elupaika väisab viimasel ajal üks mänsak. Ta oskab läbi võre sisse tulla, kuid välja minna enam ei mõista. Talitajad on ta mitu korda kinni püüdnud ja vabaks lasknud, kuid ta tuleb ikka ja jälle tagasi kotkastele pakutavat toitu sööma. Mänsak ei ole suur lind, kuid tal on vareslasele iseloomulik pikk ja tugev nokk ning kääpakotkad eelistavad temaga tüli mitte norida.

Kullimäele on elama asunud ka üks tubli hiireviu, kes jahib seal hoolega rotte ja tabab neid hästi.

Loomaaia meenepoes ja kassades on müügil meie uus seinakalender, mida ilmestavad ZoFo fotokonkursil osalenute kaunid loomafotod. Lisaks võib soetada endale ka purgikese loomaaia mesilaste kogutud mett.

Keskkonnahariduskeskuses ja laste loomaaias toimuvad juba laste jõulupeod. Laupäev, 9. detsember on aga taas tasuta lastelaupäev. Ja loomulikult saab võrratuid emotsioone laupäevastel õhtuhämaruse retkedel!

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart