Tiigriorgu saabusid esimesed tiigrid

Läinud laupäeval jõudis Tallinna loomaaia väikebuss tagasi Sloveeniast Ljubljana loomaaiast ja tõi kaasa kaks amuuri tiigrit. Koju saabus meie isatiiger Pootsman, kes osales amuuri tiigrite paljundusprogrammis ja rändas kuus aastat mööda erinevaid loomaaedu. Nii Tšehhis Zlini loomaaias 2019. aastal kui ka Itaalias Parco Natura Vivas 2020. aastal sai ta kolme tiigrikutsika isaks. Praegu on 13-aastane Pootsman juba mitmekordne vanaisa.

Oma viimases peatuspaigas Ljubljana loomaaias, kus Pootsman elas alates 2021. aasta kevadest, sõbrunes ta sealse ematiigriga. Magdeburgi loomaaias Saksamaal sündinud 12-aastane emane amuuri tiiger sai sünnipaigas nimeks Danuta. 2013. aastast elas ta Ljubljana loomaaias ja seal hakati teda kutsuma Vitaks. Danuta-Vita on veidi pelgliku loomuga tiiger.

Järglasi tiigripaar Ljubljanas küll ei saanud, et aga nendevaheline läbisaamine oli väga hea, otsustati neid mitte lahutada ja tuua nad koos Tallinna.

Enne väljasõitu tiigritele tehtud terviseuuringu käigus selgus paraku, et Pootsmanil on kõhu all nahavoldi ja karvade vahel peidus kõhuseina kasvaja. Kasvaja tuleb kindlasti eemaldada, mis tähendab, et Pootsmani ootab peatselt ees keeruline operatsioon.

Kaks päeva ja kaks ööd kestnud tiigritransport Ljubljanast Tallinna läks hästi. Öösel tehti pikemaid peatusi, tiigrid said puhata, süüa ja juua. Tallinna piiril võttis tiigritranspordi vastu politsei eskort, kes aitas tiigrid läbi linna turvaliselt ja kiirelt loomaaeda.

Mõlemad Tallinna saabunud tiigrid viibivad kuu aega karantiinis ja kohanevad siinsete oludega enne külastajate ette astumist. Lisaks keskeas tiigripaarile hakkavad tiigriorus elama ka kaks noort amuuri tiigrit.

Kesknädalal nägid alpinaariumis ilmavalgust kaks tadžiki markuuri tallekest. Vastsündinud talled oskavad end vaistlikult ülihästi ära peita, et vaikselt omaette tukkuda. Nende eelmisel aastal sündinud kaksikutest õde-venda ning isa, suurte keerdus sarvedega markuurisikk Keš, hoidsid diskreetselt kaugemale.

Aprillis Tšehhist Dvůr Králové loomaaiast Tallinna saabunud noor tüügasseakult Tony viidi neljapäeval sõraliste majja, kus ta peatselt kohtub oma liigi emistega.

Laste loomaaias moodustati esmaspäeval uus noorte pisihiirte paar ning taasühendati kõik kuus suhkru-liugurpossumit, kes asusid üksteist kohe hoolega märgistama.

Orvuks jäänud tallekesed sirguvad sõraliste majas lutipudeli toel jõudsalt.

Tallinna Jalgpalliklubi tõi kolmapäeval loomaaialoomadele käitumise rikastamiseks 50 kasutatud jalgpalli.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart