Tulekul on põnevaid sündmusi ja loomade liikumisi

Lastekaitsepäeval 1. juunil jagub loomaaias huvitavaid tegevusi, lõbusaid kohtumisi ja vahvaid esinemisi nii väikestele kui ka suurtele. Vaata täpsemalt siit. Järgneval nädalavahetusel, 8. ja 9. juunil aga toimub siin, nagu üle Eesti ja mitmetes lähiriikideski, põnev loodusvaatluste maraton: 24 tunni jooksul uurime koos huviliste loomaaiakülalistega looduslikku elurikkust loomaaias ning märgime üles nii palju kohatud liike kui võimalik. Vaata ja registreeru siin.

Sel kolmapäeval peeti üle ilma saarmapäeva. Harilik saarmas on valitud Eesti 2024. aasta loomaks, sestap kutsub keskkonnaagentuur üles panustama saarmaseiresse. Loomaaias harilikku saarmast ei näe, kuid meie vihmametsamajas saab kohtuda aasia sõrmiksaarma lustaka perega ning jälgida nende igapäevategevusi.

Veel võib troopilises soojuses peale sattuda kalakassile, kes kõhuni vees pingsalt basseinis elavat kala piidleb. Kala kasvab jõudsalt ning ajab vees rahulikult oma asja, pakkudes kassidele jälgimisrõõmu. Kinni püüda pole kalakassid teda seni veel tahtnud.

Vihmametsamaja binturongipaaril on kätte jõudnud õrnuseaeg: nad panevad teineteist hoolega tähele, nurruvad ja magavad pesakastis kahekesi koos teineteise kaisus. Nende ootamatult surnud kahekuuse poja analüüsid, mida uuriti Eesti Maaülikoolis, ei andnud paraku poja surma täpset põhjust. Veterinaarid oletavad immuunsüsteemi talitluse häiret.

Liigikaitseuuringute keskuses ja Saaremaa suurtes paljundusaedikutes on alanud euroopa naaritsate poegimisperiood. Loomaaias on sündinud viis pesakonda, Saaremaal neli. Loomaaia kaks esimest pesakonda vaadati sel nädalal üle ning selgus, et mõlemas pesas on seitse poega. Poegimisperiood kestab veel paar nädalat.

Kesknädala hommikupoolikul koliti amuuri leopardid Muusi ja Alexei vanast karumajast tagasi amuuri leopardide kompleksi. Üleviimisel tehti mõlemale ka tervisekontroll. Neljapäeva hommikupoolikul lubati leopardid õueaedikutesse külastajate ette.

Suurde ekspositsiooniaedikusse pääsenud šimpansid ronisid kohe kõrgete tüvede tippu, et ümbrusest ülevaadet saada. Palava ilmaga eelistavad aga nemadki varjualust.

Laste loomaaias kepsutanud lutipudelitoidul nuubia kaljukitse tall elab nüüd sõraliste majas koos teise orvuks jäänud tallekese, ema kaotanud buhhaara uriaali tallega. Koos on neil lõbusam kepsutada ja jalgu treenida.

Läinud nädala neljapäeva, 23. mai õhtul jõudsid Prantsusmaalt pärale esimesed tulevase tiigrioru asukad, meie loomaaia jaoks päris uued liigid: kaks emast punahunti, kuueaastased õed Xantine ja Xolita, ning kolm isast alpi ümisejat. Loomad on karantiinis 30 päeva.

Sel neljapäeval saadeti loomatranspordiga teele meil sündinud seitsmeaastane muskusveis Kaia. Tema uueks koduks saab Kopenhaageni loomaaed Taanis.

NordicVet Loomakliiniku loomaarstid andsid kesknädalal jääkarumaailmas üle maitsva kingituse loomaaialoomadele: kingiks olid pähklid ja rasv. Ka Foodexpert OÜ aitas loomaaialoomade ninaesist rikastada ja kinkis meile viilutatud okrat.

Sel nädalal algasid hilisõhtused ekskursioonid loomaaias.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart