Veebruari alguses tasub plaani võtta vihmametsamaja külastus

Juba sel laupäeval, 3. veebruaril alates keskpäevast tähistame vihmametsamajas kalakassipäeva. Kõneleme nendest osavatest sukeldujatest ja kalapüüdjatest kassidest, näeme, kuidas neid toidetakse ja millega nende elukeskkonda põnevamaks muudetakse. Vihmametsa restoranialal saab osa võtta kalakasse tutvustavast toredast huviprogrammist.

Esmaspäeval peideti kalakassidele heinahunniku alla elevant Carli sõnnikupall. Küll siis oli nuuskimist, püherdamist ja märgistamist! Korraks tundus, et kassid lähevad omavahel püherdamiskoha pärast tülligi.

Teisipäeval oli sünnipäev binturongipoiss Kawanil, ta sai kaheaastaseks. Talitajad valmistasid talle hommikupoolikul maitsva üllatuseine, pealelõunal aga riputati aedikusse loomaaia looduskooli loomasõprade meisterdatud põnev avadega pappkarp, millega loomal tegevust jätkus.

Elevandi sõnnikupall anti binturongidele tagaruumis ja selle haaras enda valdusesse emane Pichaï.

Aasia sõrmiksaarmad aga kutsuvad avama saarma-aastat: Eesti 2024. aasta loomaks valiti veekogulembene harilik saarmas ehk udras, keda vahel kutsutakse ka vetehundiks. Ees ootab põhjalik saarmaseireaasta.

Saarma-aasta avamine toimub tuleva teisipäeva, 6. veebruari õhtupoolikul loomaaia keskkonnahariduskeskuses. Läheme külla maailma väikseimatele saarmatele, vihmametsamajas elavatele aasia sõrmiksaarmatele, kuuleme, kui palju on maailmas saarmaliike kokku ning mis peamine, saame teada meie oma hariliku saarma elust-olust ja käpakäigust Eestimaal.

Loomaaia sõrmiksaarmapere on kasvanud juba üheksaliikmeliseks. Pisipojadki vudivad või tassitakse perega kaasa, kõik koos käiakse ka vees. Hambad on aasia sõrmiksaarmatel teravad ja tugevad, sest saarmate põhitoit – kõva koorikuga vähilaadsed – avaldab parajat vastupanu.

Vihmametsamaja peremees hõbefaasanikukk patseerib tähtsalt ja laseb laulu. Terraariumiklaasi taga nilpsab uudishimulikult keelega võrkpüüton. Talviselt hõredamaks jäänud puuladvas torkavad hästi silma Lyle’i lendkoerad.

Läinud reedel munes esimese muna habekotkas. Linnud alustasid haudumisega, sestap on kullimägi nüüd osaliselt külastamiseks suletud.

Lumeleopardipaari sõprus süvenes iga päevaga ja päädis paaritumisega neljapäeval, 1. veebruaril.

Elevant Draay näpuvärvidesse kastetud londi tõmmetest lõuendile valmis loomaaia sünnipäeva-aasta puhul meie tunnuslooma ilvese portree.

Tallinna Ümera lasteaia Siilikese rühm, kes osales õppeprogrammil „Jääkaru ja Arktika elustik“, kinkis loomaaiale vahvad ise meisterdatud pildid jääkarust ja lumekakust.

Paksunahaliste majas käisid kesknädalal külas ja kogemusi vahetamas elevandi-, kääbusjõehobu- ja kaelkirjakutalitajad Colchesteri loomaaiast.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart