Veskimetsas aimub pooleteise kuu pärast algavat kevadet

Ilvesed istuvad kullimäel kõrvu kõige kõrgemal lavatsil, silmis sügav saladus. Unelevad koos, nakitsevad ja puhastavad teineteist vastastikku õrnalt või peavad ümbrusel ärksalt silma peal.

Nooremapoolne hiid-merikotka emaslind, kel ei ole veel kaaslast, vehib uljalt tiibadega. Üksi elav damaani kassikakk laulab ja teeb silma kõrval elava lumekakupaari emaslinnule.

Habekotkas munes neljapäeva hommikul teise muna ja paarilised on nüüd kurna haudumisele keskendunud.

Amuuri leopardid vahetati aedikutes. Ekspositsiooni pääsenud Muusi veab seal hoolega lõhna, püherdab ja märgistab ega jäta ka Alexei ees eputamata.

Teisipäeval lasti õueaedikus kokku kõik Bennetti kängurud. Gruppide ühinemine ja õuealaga tutvumine möödus rahulikult.

Tallinna loomaaia kõige suurema mao, paksunahaliste majas juba üle 21 aasta elanud tumeda tiigerpüütoni nahk läigib kaunilt, silm on ergas ja keel käib varmalt suust välja. Maailma pikima mao tunneb ära tema pead ehtiva odaotsa kujutise järgi.

Aktiivseks on muutunud ka loomaaias pea veerand sajandit elanud saare-roninastik, Jaapani loodusmälestis. Troopikamaja asuka, maailma raskeima mao anakonda silmad aga reedavad, et ta valmistub kesta heitma.

Rohelised kiiver-basiliskid noogutavad vastastikku, vee-agaamid sulistavad tiigikeses. Suures magevee-akvaariumis ujuvad hiina purikarbid ning silmlaik-madupead on tublisti kogukamaks muutunud.

Kääbusjõehobu Pupa täiendab oma vitamiinivarusid ettekasvatatud murumatti krõmpsutades. See maitseb talle niivõrd, et muu toit peab ootama. Jaapani makaakidele pakub ka väike samblikune puuoks tükiks ajaks tegevust.

Sinikeel-skingi ekspositsioon paksunahaliste majas sai uue sisustuse, mida roomaja kohe huviga uurima asus. Troopikamajas aga tõsteti pruun-harjasvöölased ajutiselt ekspositsioonist ära, et anda ruumi juurde kinkažudele.

Rebasemäel on tihti kuulda kanakulli hüüdu. Läinud nädalal oli ta varese saagiks saanud ega lasknud end söömise juures segada.

Kolmapäeval ja neljapäeval toimus loomaaias Tallinna koolide 7. ja 8. klasside loodushuviliste õpilaste õppepäev «Vau! Ohhoo!». Õpilased said tutvuda keskkonnahariduskeskuses viimast nädalat avatud põneva putukanäitusega, uudistada elusaid putukaid, uurida elevandi ja ninasarviku hambaid, karva ja elutegevuse jälgi ning teha muudki põnevat.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart