Kesknädala õhtupoolikul sadas loomaaias esimest märga lund. Suured helbed küll kohe püsima ei jäänud, aga järgmiseks hommikuks oli maa valge ja loomaaia asukatel rõõmu palju.
Bennetti kängurutel olid lumevihmas silmad suured, lumekakk hõiskas vaikselt ja rahulolevalt, siberi kaljukitse sikk aga mugis lund süüa, mokad ja habe valged.
Sügis on kaljukitsede ja mägilammaste pulmaaeg, et talled sünniksid kevadel just tärkava rohu aegu. Sestap hoiab siberi kaljukitsede karja juht, kõige suuremate sarvedega hõbeselgne sikk, oma karjal hoolega silma peal, kuigi tähelepanuavaldusi võivad kitsedele teha ka karja nooremad isasloomad.
Tagakaspia uriaalijäärade aedikust kostuvad aeg-ajalt kumedad kõmakad – jäärad löövad omavahel sarvi kokku. Ida-sinilammaste paljunduskarjades on innaaeg juba alanud ja isane piirab hoolega oma emaseid.
11-aastane Moskva loomaaias sündinud ja seitse aastat Tallinnas elanud tadžiki markuuri sikk Keš sai taas võimaluse pulmi pidada – ta koliti alpinaariumi markuurikitsede karja. Viimati oli tal õnn karjajuhiks olla 2018. aastal ja talle sündis toona 23 talle.
Kaks kenasti keerdus sarvedega nelja-aastast markuurisikku aga koliti külastajate vaatevälja vanades kitseaedikutes.
Liigikoordinaator andis loa korraldada kohting ka meie manulitele Altanile ja Marsile. Nüüd tuleb ainult välja peilida see kõige õigem aeg, mil loomad teineteisega ka tõepoolest kokku saada tahavad.
Lõuna-Ameerika päritolu kirevad puukonnad liigi Dendrobates tinctorius looduslikust värvivariandist ’Alanis’, kes suvel troopikamaja ekspositsiooni uudistamiseks välja pandi, on nüüd järglastega maha saanud. Neli nende pisikest pojukest on veel marjaterades, kolm aga juba kullesed.
Prževalski hobuste suurele platsile lasti kesknädalal jalutama ja jalga sirutama 13-aastane Tallinna loomaaias sündinud jakk Serž. Hobused olid küll oma väiksemas jalutusaedikus, kuid suure musta karva looma ilmumine aia taha, mis sest, et too on aeglane ja rahulik, ajas kabjakandjad siiski nii endast välja, et nad tormasid paanikas ringi. Järgmisel päeval, kui jakk jälle hobuste kõrvale välja lasti, ei olnudki tema külaskäik aga enam nii hirmus.
Teisipäeval jäi elevantide aia taga varestele vahele üksik händkakk. Ta proovis end küll kasetüve vastu suruda ja märkamatuks jääda, kuid käratsev vareseparv ei lasknud tal olla ja rahunes alles siis, kui händkakk metsatukka varju jõudis. Loomaaia hingekirjas olevatel händkakkudel kraaklevate naabritega muret ei ole ja nad kükitavad ümbrust seirates turvaliselt oma aedikus.
Neljapäeval väisasid loomaaeda kolm kooliõpilasest töövarju.
Loomaaed kutsub ka tänavu neljal advendieelsel laupäevaõhtul uudistama videvikulise ja öise eluviisiga ning põhjamaist karget kliimat nautivaid loomi – toimuvad loomaaiaretked õhtuhämaruses.