Inimlapsed ja loomalapsed

Neljapäeval, 1. juuni lastekaitsepäeval peeti loomaaias toredat lastepäeva: põnevaid tegevusi, inforikkaid lõbusaid kohtumisi ja vahvaid esinemisi jagus nii väiksematele kui ka suurematele.

Jahedusele vaatamata hõljuvad loomaaias mesimagusad lõhnad. Sinivihma pikad õrnad õiekobarad troopikamaja sissepääsu ümber on õide puhkenud. Sirelid on õievahus, meeldivalt lõhnavad loorberkirsipuu ja aromaatne lodjapuu.

Nagu kevadel ikka sünnib, koorub või väljub pesadest üha uusi loomalapsi.

Jaanuaris talitajate meisterdatud uue toeka pesapaku saanud vöötkakupaar ei jätnud head võimalust kasutamata, munes kevadel munakurna ja haudus mai alguses välja kolm poega.

Esmaspäeval lendas esimene, kõige vanem vöötkakupoeg pesast. Pesapakust alla potsatanud, tuterdas väike totu vaateklaasi ette ja vaatas suuril silmil maailma, midagi kartmata. Jäi sinna magamagi. Järgmisel õhtul aga oli kakupoeg juba oksa otsa roninud. Kakuvanemad on muidugi läheduses, hoiavad võsukesel silma peal ja toidavad teda, kui tal kõht tühjaks läheb. Kesknädalal piilus pesapakust välja juba teine kakupoeg.

Möödunud nädala kolmapäeval nägi ilmavalgust miiluvasikas, sel esmaspäeval sündis kolmas ida-sinilamba talleke.

Bennetti kängurute pojad nosivad koos emadega rohtu kukrutest väljumata.

Laste loomaaia kitsetalled kepsutavad, kuis jaksavad.

Liigikaitseuuringute keskusest Saaremaale viidud kahel naaritsal sündisid mai esimesel poolel sealsetes suurtes aedikutes viie ja kuue pojaga pesakonnad.

Amuuri leopardid vahetati aedikutes ja nüüd toimetab rahva ees emasloom Muusi.

Tuntud ringkaitse spetsialistid muskusveised võtavad ka puhkama heites sõõri. Karvaajamisest lohmakas kaksküürkaamel – neilgi vajub karv seljast suurte tortidena nagu muskusveistel – pikutab mõnuga soojal aedikuliival.

Loomaaia hea toetaja RAM Varuosad OÜ kinkis elevant Carlile võimsa traktorirehvi. See kinnitati tugeva ketiga seina külge, et elevandipull seda kogemata rahva hulka ei heidaks.

Elevandiemandatele aga riputasid talitajad mängimiseks keti peale suure toruseibi, autorehvi ja pika kitsa toru. Eriti meeldib see mänguasi elevant Draayle.

Tuleva nädala kolmapäevast pühapäevani tähistatakse loomaaias üle-eestilist loodusfestivali „Elu Aed“. Festivalil toimub mitmeid põnevaid sündmusi, saab nuputada, targemaks saada ja tegutseda.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart