Loomaaia asukatele on jaanipäevaga saabunud palavus täitsa kontimööda. Tüügassead peesitavad otse kuumal liival. Elevandid on katnud end üleni sinisavikihiga. Surikaadid naudivad elu ja lasevad imetleda oma vallatuid poose. Jääkaru Friida ujub pikalt ja mõnuga ning peale veest väljumist ei mõtlegi püherdada nagu tavaliselt, et karvastik kuivaks pressida, vaid jalutab tilkuvana ringi. Kõrges rohus puhkaval vööthüäänil paistavad külastajaile kätte ainult suured tumedad kõrvad. Soojus meeldib ka noorele kaelusmangabeile, igatahes on ta valmis väsinud loomaaiakülalisigi ergutama. Talitajate valvsa pilgu all käib õuesooja nautimas sinikeel-skink.
Väike-lehelind silksutab jälle. Tihasevanemate ärevad häälitsused annavad teada, et pesapojad on väljas. Kuldnokkade pesakonnad sabistavad muruplatsidel. Paksunahaliste maja kõrgesse katuseräästasse pesa teinud räästapääsukeste pojad aga uudistavad ilma turvalisest pesast. Üksik naerukajakas vaatas pikalt tõtt omaenda kujutisega flamingode peeglis.
Uus kalakass Tommi, kes saabus paar nädalat tagasi Poolast Toruni loomaaiast, on end sisse seadnud lõviaediku kõrval oleva kalakasside õueala kõrgel lavatsil.
Läinud laupäeval ehitati elevandiemandatele õue pappkastidest sein. Töötajate üllatuseks ei lükanudki londikandjad seda ümber, vaid mälusid ennast sellest hoopis läbi. Pühapäeva said kõik kolm elevanti õueaedikus koos veeta.
Emasele Standingi päevagekole otsustati anda veidi hõlpu ja tõsteti isane tema juurest ära. Paksunahaliste maja ekspositsioonis on nüüd emasloom koos oma teise kurna kahe noore emasega. Nooruke leopardkilpkonnapoiss viidi elama kahe suure isase leopardkilpkonna juurde. Ka väike keskaasia kilpkonna tüdruk elab nüüd emaste kilpkonnade suures aedikus. Sealsamas lähedal võib sattuda kuulma tokee iseloomulikke valjusid hüüdeid.
Neljapäeva ennelõunal lasti linnutiikidele seitse noort Kaunase loomaaiast pärit sookilpkonna. Toidu ja varjepaikade rikastes tiikides peaks uustulnukaid ees ootama ka vähemalt üks juba aastaid loomaaia linnutiikidel elanud sookilpkonn.
Liigikaitseuuringute keskuses kiibistati esmaspäeval ühe kuu ja kolme päeva vanuseid naaritsapoegi, ühes pesakonnas seitse ja teises kolm. Kevadel loomaaiast Saaremaale viidud tiinetel naaritsatel sündis kaks seitsmepojalist pesakonda, kes suve lõpul koos emadega saarel loodusesse lastakse.
Kolmenädalaste poegadega lagritsapesa on täis suuri silmi ja pikki karvaseid sabasid. Tubli ema aga ei tahtnud ka seekord poegade juurest lahkuda ja nii jäid pojad taas üle lugemata.
Uhkelt rõngas sarvedega tagakaspia uriaalijääradel apinaariumis on õige pea tarvis sõrgu värkida.
Ninasarvikuaedikute ääres õitsevad robiiniad. Loomaaia aiandis töötavate nobenäppude käe all kasvavad värsked peakapsad, nuikapsad, lillkapsad, lehtsalat ja palju muid köögivilju, mis rikastavad loomaaia asukate toidulauda. Rikets Aiand kinkis loomaaiale sadu suvelilli silmailuks.
Kuni 8. juulini toimub loomaaias rahvusvaheline kunstilaager „Kohtumised Eestis“. Selles osaleb 15 kunstnikku Eestist ja Lätist. Laagripäevadel valminud taiestest avatakse näitus keskkonnahariduskeskuse fuajees. Osa maalidest pannakse heategevuslikule oksjonile, mille tulu läheb haruldaste loomaliikide kaitseks.