Kevadiselt soojendav päike lubab pikalt õues olla

Tihased laulavad kevadlaulu, sarapuude urvad pakatavad, leevike kiigub oksal ja üritab paljaks söödud pihlakobara raost veel midagi nokka saada. Paksunahaliste maja katusel maandunud hõbekajakas aga kuulutab maailmale valjuhäälselt, et on tulevase pesa jaoks koha leidnud.

Sakris dagestani tuurid ehk idakaukaasia kaljukitsed kogunevad mäeveerule päikest võtma ja laisalt rüselema. Kulaanid ehk türkmenistani eeslikud jalutavad päikeselises aedikus ja kaabivad kabjaga tihkeks sulanud lund lahti, et pisikesi lumekänkraid suhu püüda.

16-aastane vööthüään Kati käib kevadõhku nuusutamas ja lõhnamärke maha jätmas ning kiikab kõrvalaedikusse, kas liigikaaslane teeb sedasama.

Ilma kontrollib ka 17-aastane amuuri leopard Darla. Kaamelid ja kihnu maalambad aga sügavad hoolega oma villast karvakasukat.

Maailma looduskaitseliidu punases nimistus ohualti kategooriasse paigutatud ja väljasuremisohu poole teel olevad kalakassid, kes asustavad niisket džunglit, mangroovisoid ja jõgede kaldatihnikuid Bangladeshis, Indias, Sri Lankal ning vähesel arvul ka mujal samas kandis, ei pelga Eestimaa lumist talve ja armastavad väga õues käia. Nüüd teevad nad seda kahekesi koos.

Isegi kääbusjõehobu Pupa teeb koos talitajaga lühikesi tiire päikeselises õueaedikus. Õueluugid avati ka gaur Agatale, aksishirvedele ja surikaatidele.

Puna-helmesfaasani kukke nähti kanakeste võrgutamiseks uhkelt oma värvikirevat kurgualust nahavolti lehvitamas.

Pühapäeval jõudis raisakotkaste paljundusprogrammi koordinaatori otsusel Austriast Haringsee ohustatud röövlindude säilituskeskusest Tallinna isane raisakotkas. Meilt viisid austerlased kaasa 2020. aastal koorunud isase habekotka ja paari raisakotkaid.

Veebruari viimasel päeval lahkus elust pikka aega kroonilise liigesepõletiku käes vaevelnud 24-aastane kaksküürkaamel Malika.

Polaarklubiga kahasse korraldatud jääkarupäev möödus meeleolukalt ja inforohkelt.

Koolivaheaja linnalaagris, mis seekord toimus pealkirja all «Karulaane jenka», said lapsed tuttavaks Eesti tänavuse aasta looma ja meie metsade põlisasuka pruunkaruga. Tutvuti ka ülejäänud seitsme karuliigiga, kuulati vahvaid lugusid läbi aegade Tallinna loomaaias elanud karudest, joonistati-meisterdati ning loomulikult tantsiti jenkat.

Vihmametsa hoone ehitus on jõudnud siseviimistlustööde faasi, alustati kunstkaljude rajamisega. Restorani osa on saanud klaasfassaadi.

Igal aastal 3. märtsil tähistab maailm eluslooduse päeva. Tänavu keskendutakse ökosüsteemi võtmeliikide säilimisele ja taastamisele.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart