Tallinna loomaaed ja Muusikute fond PLMF ootavad taaskord kõiki muusika- ja loomahuvilisi klassikakolmapäevadele! Kontserdid toimuvad 9. ja 23. augustil algusega kell 16. Kontsert toimub linnutiigi vaateplatvormil!

Musitseerima tulevad tšellist Andreas Lend, akordionist Allan Jakobi, pianist Kirill Lissijenko ja solist Maria Veretenina.

9. augustil esitavad Andreas Lend ja Allan Jakobi Valgre, Piazzolla, Whelani ja paljude teiste palasid.
NB! Kontsert toimub Vihmametsa hoone vastas oleval linnutiigi platvormil!

23. augustil esitavad Maria Veretenina ja Kirill Lissijenko Mozarti, Schuberti, Dvořáki, Rogersi ja teiste tuntud heliloojate teosed.

Artistid

Andreas Lend

Alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning täiendas end Soomes, Sibeliuse Akadeemias. Lend on osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (F. Helmerson, D. Geringas, M. Ostertag jt). Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel, mille hulka kuuluvad I preemia ja Grand Prix’ rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) jt. 2007. aastal valiti ta Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta esinenud paljudes välisriikides, sh Taanis, Saksamaal, Itaalias jm ning teda on kutsutud Tallinna Kammermuusika Festivalile, ajalooliste klahvpillide festivalile Kuopios Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias jm. 2016. aastast on ta Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri liige. Lisaks osaleb ta keelpillikvartett Prezioso, Trio Hemeīs ning Estonian Cello Ensemble töös ja on tegev nii solisti kui ka kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. Andreas Lend on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

Allan Jakobi

On lõpetanud akordioni eriala Tallinna Muusikakoolis (1987, õp Juta Kirs) ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis (1992, õp Jaan Sommer). Ta on täiendanud end orkestrijuhtimise erialal Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis (1996–1997, õp Reet Brauer) ning osalenud mitmel akordionistide meistrikursusel (Matti Rantanen, Mogens Ellegård jt). Jakobi tegutseb vabakutselise muusikuna nii levimuusika, džässimprovisatsiooni kui ka klassikalise muusika žanris. Ta on esinenud festivalidel Kuhmos, Bornholmis, Moskvas, Vilniuses, Limbažis ja Kielis ning samuti Jazzkaarel ja Jazz Fiestal. Jakobi on teinud 1999. aastast alates koostööd Neeme Punderi, Lembit Orgse, Jaan Arderi ja Ants Nuudiga (kava „Elavad klassikud“) ning aastast 2000 Tiit Petersoniga (kava „Tangoballett“). Ta on kuulunud rahvamuusikaansamblitesse (Peiarid, Savijalakesed), kellega on esinenud USA-s ja paljudes Euroopa riikides. Ta on olnud laval ja ka salvestustel koos mitmete Eesti väljapaistvate solistide ning ansamblitega (Gerli Padar, Ivo Linna, Rein Rannap, Uno Loop, Tarmo Pihlap, Erkki Otsman, Mart Sander, Henry Laks, Erich Krieger, Evelin Samuel, Boris Lehtlaan, ansamblid Hitty Bitty, Apelsin, Slobodan River, Akordionitrio, Mr. Lawrence, Trio Naturale, Pärnu Linnaorkester, Rahvusooper Estonia ja Vanemuise Sümfooniaorkester). Aastast 2004 juhib Allan Jakobi firmat Akordion Centrum OÜ, mis impordib Baltimaadesse Itaalia akordioneid.

Maria Veretenina

Debüteeris Soome Rahvusooperis 2011. aastal Mussorgski ooperis „Boriss Godunov“ koos maailmakuulsa ooperisolisti Matti Salmineniga. Ta on esinenud erinevates maailma riikides (Rootsi, Soome, Venemaa, Itaalia, Hispaania, Austria, Ungari, Saksamaa, Suurbritannia jm). Üks tema edukamaid ülesastumisi on olnud Tema Kuninglikule Kõrgusele prints Charlesile Londonis Sourozh katedraalis (2016) ning Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirillile tema visiidi raames Suurbritannias (2016). Veretenina alustas lauluõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning lõpetas magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias tunnustatud pedagoogi ja ooperilaulja prof Jaakko Ryhäneni juhendamisel (2009). Ta on täiendanud end Santa Cecilia Akadeemias Itaalias (2009) ja osalenud väljapaistvate muusikute meistrikursustel (Montserrat Caballé, Larissa Gergieva jt). Veretenina on pälvinud peapreemiaid mitmetel konkurssidel, aastal 2014 saavutas ta Grand Prix’ rahvusvahelisel konkursil Londonis (Royal College of Music). Ta on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana sellistes prestiižikates saalides nagu Peterburi Filharmoonia, Viini Kammerooper, Kuninglik Muusikaakadeemia Londonis, Zaragoza kontserdisaal, Püha Johannese väljak Londonis, Astrahani Filharmoonia, Estonia Kontserdisaal jt. Tema repertuaari kuuluvad Kleopatra (Händel „Julius Caesar“), Öökuninganna (Mozart „Võluflööt“), Fiordiligi (Mozart „Così fan tutte“), Zerlina (Mozart „Don Giovanni“), Olympia ja Antonia (Offenbach „Hoffmanni lood“), Liu (Puccini „Turandot“), Lauretta (Puccini „Gianni Schicchi“), Musetta (Puccini „Boheem“), Violetta (Verdi „Traviata“), Marfa (Rimski-Korsakov „Tsaari mõrsja“), Xenia (Mussorgski „Boriss Godunov“), Tatjana (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“). Samuti on Veretenina teinud mitmeid salvestusi Eesti Raadios ja Televisioonis.

Kirill Lissijenko

alustas klaveriõpingud 11-aastaselt ja lõpetas muusikakooli eksternina. Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppis ta Ia Remmeli ja Ralf Taali klaveriklassis. Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia lõpetas ta aastal 2010, tema õpetajateks olid prof Lilian Semper, Irina Zahharenkova ja Age Juurikas. 2016. aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistriõpingud Hui-Ying Liu-Tawaststjerna klaveriklassis ja EMTA magistriprogrammi Matti Reimanni kammermuusikaklassis. Lissijenko on täiendanud end tipp-pianistide meistrikursustel (Tamás Ungár, Rolf Plagge, Cyprien Katsaris, Daniel Pollack). Ta on esinenud edukalt Helmi Valtmani fondi konkursil ning „Con Brio“ klaverikonkursil Tallinnas. 2015. aastal pälvis ta International Alion Baltic konkursil II preemia. Lissijenko esineb regulaarselt Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias ja Venemaal nii solistina kui ka kammermuusikuna koos mitmete tuntud interpreetidega nagu Nadia Kurem, Sigrid Kuulmann, Aare Tammesalu, Kristina Kriit, Toomas Vavilov, Neeme Ots, Andre Cebrian Garea, Maria Veretenina. Lissijenko mängib ka barokkansamblis klavessiini, mida on õppinud Reinut Teppi ja Imbi Tarumi käe all. Lissijenko on esinenud solistina koos EMTA sümfooniaorkestriga Paul Mägi juhatusel ning Itaalias koos Master Orchestra sümfooniaorkestriga Sergio Baietta juhatusel. Lissijenko on töötanud keelpilliosakonna kontsertmeistrina Georg Otsa Muusikakoolis ja õpetajana Avinurme Muusikakoolis. Hetkel õpetab ta Lasnamäe Muusikakoolis ja on MozartFesti kunstiline juht ja peakorraldaja.

KONTSERTE TOETAVAD

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-18

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart