Kolmanda amuuri tiigri saabumine. Ohana

Enne Tiigrioru ehituse pidulikku üleandmist saabus möödunud nädala kolmapäeval loomaaeda kolmas amuuri tiiger – Ohana.

Augustis kaheaastaseks saav emane amuuri tiiger Ohana on sündinud ja kasvanud üles Soomes, Helsingi Korkeasaari loomaaias. Otsuse tuua juba küllaltki iseseisev Ohana Tallinna loomaaeda, tegi Euroopa loomaaedade ja akvaariumide ühenduse (EAZA) amuuri tiigri paljundusprogrammi koordinaator. Ex situ paljundusprogrammi eesmärk on säilitada tehistingimustes peetavate ohustatud loomade geneetilist mitmekesisust ja terveid populatsioone.

Ohana merereis kulges Tallinki laeva Megastar pardal ja teda saatis mõlema loomaaia personal. Transport toimus Tallink Grupi, Helsingi Korkeasaari loomaaia ja Tallinna loomaaia koostöös ning Tallink Grupi kulu ja kirjadega. Tööpäeva lõpu tipptunni linnaliikluses aitasid Tiigri ekspressi ehk loomaaia spetsiaalse transpordibussi oma sihtkohta Põhja Prefektuuri politsei saateautod nagu ka Pootsmani ja Danuta saabumisel.

Fotod: Annika Sorjonen, Korkeasaari loomaaed

Megastari kapten Urmas Metsa sõnul tekitas sellise erilise reisija nagu amuuri tiigri ülevedu elevust ja õhinat. Laevapere peab aga kõikide suuremate loomade üleveol paigutama nad vastavalt omaniku soovidele ja tagama looma jälgimiseks ning looma eest hoolitsemiseks reisi ajal vajalikud tingimused, et merereis mööduks võimalikult turvaliselt ja ohutult.

Tallinna loomaaia pealoomaarst kollektsioonijuhi kohustes Aleksandr Semjonov kirjeldas tiigreid kui sõidu suhtes väga tundlikke loomi, mistõttu oli oluline tagada nende võimalikult sujuv transport, võimalikult vähene häirimine ja õige temperatuur transpordi ajal. Väga oluline oli tulla oma veokiga laevale viimasena ja laevast välja sõita esimesena. Tallink ja Megastari meeskond täitsid kõik loomaaia soovid. Laevatekile sõitmisel järjekorras ootama ei pidanud, tuulutus oli sõidu ajal hästi tagatud ning ruumi oli piisavalt.

Korkeasaari loomaaia imetajate kuraator Hanna-Maija Lahtinen rõõmustas, et Ohana transport uude koju läks väga hästi.

Kogu transpordi tegi kaasa Tallinna loomaaia direktor Kaupo Heinma, kes tunnustas kõiki partnereid professionaalse ja ladusa koostöö eest.

Külastajatel on lootust Ohanat oma uues kodus Tiigriorus näha juuli keskpaigast alates.

Video: Annika Sorjonen, Korkeasaari loomaaed

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart