Korduma kippuvad küsimused

Kas loomaaed on avatud riigipühadel?

Oleme avatud kõikidel päevadel, ka riigipühadel. Lahtiolekuajad leiad siit.

Kas lasteloomaaias on vaja eraldi pilet osta?

Ei ole vaja, piisab loomaaia piletist.

Kas loomaaia territooriumil on võimalik liikuda ratastooliga?

Jah, kogu territooriumil on võimalik liikuda ka ratastoolis külastajal. Meie siseekspositsioonide (Troopikamaja ja Elevandimaja) sissepääsud on varustatud kaldteega. Kõigis meie tualettides (k.a kohvik Illu) on olemas inva-wc.

Kas loomaaia territooriumil võib sõita jalgrattaga?

Jalgrattaga võivad sõita ainult loomaaia töötajad ja kuni 115 cm pikkused lapsed vanemate vastutusel ja hoole all.

Kas loomaaia territooriumil võib sõita rulluiskudega?

Ei või.

Kuhu pöörduda, kui tahan loomaaeda vigastatud looma tuua?

Loomaaed vigastatud loomi vastu ei võta. Abitutest ja vigastatud loomadest peaksite esmajoones teatama riigiinfo telefonile 1247. Abitust loomast võite teatada ka Eestimaa Looduse Fondi, sellised andmed aitavad neil abitute loomade olukorda Eestis kaardistada ja veterinaare teavitada ning mõnel juhul ka nõu anda. Enamasti ei saa nad kuhugi kohale sõita ja looma abistada, sest neil ei ole sellist spetsialisti igapäevaselt tööl. Hädajuhtumist võib teavitada ka Eesti Loomakaitse Seltsi või Eesti metsloomaühingut nr 5632 2200.  Kui looma elu on ohus ja teised numbrid ei vasta, võib helistada 112 või päästeala infotelefonile 1524.

Metsloomale ei tohi kunagi appi tõtata emotsioonide ajel ja esmamulje põhjal, esikohale peab alati jääma looma heaolu ning abistaja enda ohutus. Paljud loomapojad veedavad mingil eluperioodil suure osa ajast üksi, vanemad käivad neid teatud ajavahemike tagant vaid söötmas ning teise kohta paigutamas. Kindlasti ei julge vanemad oma poegade juurde tulla siis, kui inimene on läheduses. Kui on selge, et loom on tõeliselt abitus olukorras, peab olema sekkumiseks plaan, mida ja kuidas edasi teha.

Loe leitud metsloomade kohta lisainfot siit.

Kas hilisõhtustele ekskursioonidele lisapileteid ka müüakse ning kas ei ole võimalik korraldada lisaekskursioone? Millal pileteid müüma hakatakse?

Hilisõhtustele ekskursioonidele on piiratud arv kohti. Ühele ekskursioonile müüakse 25 piletit, sest suurema rahvahulgaga on ekskursioonijuhi juttu raske jälgida.

Lisaekskursioone pole võimalik teha. Kui teha hilisõhtusi ekskursioone tihedamini kui 2 korda nädalas, kaob ära nende efekt – loomad harjuvad ära ega näita enam oma “varjatud külgi”. Ka vajavad loomad puhkust inimestest. Samuti ei saa ekskursioone teha alates juuli keskpaigast, kuna siis on õhtud juba hämarad ning loomi ei näe enam hästi.

Hilisõhtuste ekskursioonide pressiteade ilmub aprilli lõpus – mai alguses. Pileteid hilisõhtustele ekskursioonidele saab osta ainult eelmüügist. Täiendavat infot saab siis, kui pressiteade on avaldatud.

Millal alustavad tööd loomasõprade ringid?

Loomasõprade ringid alustavad tööd oktoobri alguses. Registreerimine algab tavaliselt 25. augustil. Info telefonil 6 943 361.

Kas loomaaeda on võimalik tuua punakõrv-ilukilpkonni?

Ei, kahjuks ei ole meil võimalik punakõrv-ilukilpkonni vastu võtta.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside