Loomaaiaasukaid pidevad ilmauperpallid ei häirinud

Härmas kasukaga pürjad puhkasid rahumeeli lumel. Kõrbelaevad kaamelid pidasid aru, kas juua vett või süüa lund. Ilves mõnules kõrgel riiulil päikeselaigus. Manul Marss aga uuris maailma läbi vaateklaasi jäälillede.

Kärekülmal teisipäeva hommikupoolikul meelitas ere päike elevandiemandad lausa 40 minutiks õueaedikusse. Draay, kes tavaliselt viivitab õue minemisega ja laseb end pikalt kutsuda, sammus seekord Fieni järel välja vaid 10 sekundiga. Ka ninasarvikud toimetasid karges õhus oma pool tunnikest.

Neljapäevased plusskraadid ja kevade hõng aga pani hallvaresed laulma. Ronk Jaškagi ei hoolinud selga tilkuvast sulaveest, saputas piisad sulgedelt ja hõiskas rõõmsalt tervitust.

Igal aastal 10. jaanuaril tähistatakse üle maailma kotkaste kaitse päeva. Päev on innustust saanud Ameerika Ühendriikide vapilinnu valgepea-merikotka asurkonna taastamise eduloost.

Loomaaed kutsub kõiki täna kotkapäevale. Alates keskpäevast saab oma teadmisi proovile panna kotkakuldvillakus, uudistada kullimäel elavaid suuri ja väiksemaid haugaslasi ning jälgida nende toitmist. Lisaks kõneleme loomaaia liigikaitselisest rollist ja võimalustest tehistingimustes koorunud kotkaid loodusesse asustada.

Esmaspäeval koliti paksunahaliste maja terraariumi nooruke jeemeni kameeleon. Elupaiga vahetuse tõttu oma värvidel tuhmuda lasknud kameeleonipoiss püüab uues keskkonnas võimalikult vähe silma torgata. Loomake jälgib oma kollaste silmadega pingsalt ümbrust ega lase uudistajat silmist, samas oskab ta end ka väga osavalt okste taha ära peita.

Paksunahaliste maja hoovis loomasöödaks toodud õunapuuokste pungi nosimas ja lindude toidumajakese alla pudisenud teri nakitsemas käiv halljänes jätab vastutasuks maha hulgaliselt ümaraid jänesepabulaid.

Tallinna 21. kooli seitsmendikud, kes koolis peetava Egiptuse kunsti- ja kultuurinädala puhul tulid kesknädalal loomaaeda siin elavate selle kandi loomadega tutvuma, said uudistada püha sõnnikumardikat, imetleda karakali läbi lumelillede, vaadelda kuningpüütonit, keda seostatakse Egiptuse valitseja Kleopatraga, ja näha-teha muudki põnevat.

Selle aasta esimesel loomaaia noorteklubi õhtul kõneles Aleksei Turovski roomajatest. Noored tutvusid lähemalt loomaaia looduskooli eluslooduse klassis elavate kolumbia viker-silehuulboa ja amuuri roninastikuga. Viimane otsustas just siis kestuma hakata, nii et kohtumise lõpul oli noortel võimalik hoida käes värskelt läikiva nahaga ja tiba suuremaks kasvanud amuuri roninastikut. Kolmapäeva õhtupoolikuti koos käiva noorteklubiga on huvilistel võimalik veel ühineda.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-18

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart