Loomaaiaelu siin- ja sealpool kulisse

Tänavu 25. oktoobril sündinud kolm aasia sõrmiksaarma poega läbisid kesknädalal oma elu esimese tervisekontrolli ja said naha alla kiibi. Selgus, et kaks poegadest on emased ja üks isane. Eriti häälekas oli viimasena tüvealusest pesast välja toodud kõige väiksem emane poeg.

Ta protesteeris nii kõvasti, et võre tagant protseduuri jälginud saarmapere pages pesakasti varjule. Seda küll ainult hetkeks, õige pea olid nad jälle võre taga. Ka kõrval elavad binturongid olid inimeste toimetamisest huvitatud ja jälgisid tegutsemist suuril silmil.

Samal päeval vaktsineeriti manul Altani ja amuuri kass Murmur. Avatud maastikul, alpiaasadel ja stepis elutsev manul on paigaletardumise meister. Seda oli loomaarstil hea ära kasutada ka vaktsineerimisel: oma lemmikriiulil liikumatuks tardunud Altani lasi tagajalga süsti teha vurrugi liigutamata. Tõsi, teda on selleks veidi ka kuivalt treenitud.

Hoopis teistsuguse temperamendiga metsa- ja tihnikuasukas amuuri kass end nii kergelt kätte ei andnud. Murmur sisises ja puhises ning tuhises lõpuks kõrgele lae alla, kuid pääsu polnud – kahvavõrku püütuna tuli ka temal vaktsineerimine läbi teha.

Esmaspäeval vaktsineeritud binturongid ei soovinud samuti kinnivõtmist, kuid lasid oma tähelepanu köita mahlase meloniga ja ei pööranudki saadud sutsakale tähelepanu. Kalakass Tommi aga sai oma vaktsiinidoosi kätte lendsüstlaga.

Teisipäeval läbis tervisekontrolli hiina alligaator Hvan-Hvan. 12,3 kilogrammi kaalunud roomaja pikkus ninast sabaotsani on 147 sentimeetrit, millest saba on 70 sentimeetrit.

Kuueteistkümnendat eluaastat käinud korsak Rudise aeg sai ümber ja Rita lippab nüüd üksinda Sise-Aasia väikekiskjate ekspositsioonis. Loodetavasti õnnestub leida talle uus kaaslane.

Siit ilmast on lahkunud ka albiino kannuskonn Mara, kes looduskooli eluslooduse klassi vaateklaasi taga oma veealuses maailmas hõljumisega sageli loomaaiakülalisi hämmastas.

Läinud laupäeval 21-aastaseks saanud jääkaruemand Friida sai loomaaednikelt kingituseks lihatükkide, õunte ja porganditega jäätise, mille ta osavalt basseiniveest välja tõmbas ja nahka pistis.

Esmaspäeval jääkaru Raspile külla tulnud vaderid finantskeskusest Admirals tõid talle mängimiseks suure tugevast plastist tünni. See meeldis karule nii väga, et söögiks pakutud jää-maiusele tähelepanu ei jagunudki.

Vihmametsamajas pistis pühapäeval esimese õie välja ingveri sugulane helikoonia. Aasia sõrmiksaarma pisipoegade esimene ujumistund aga leidis aset teisipäeval.

Novembris paksunahaliste majja elama toodud sudaani maasarvikule Safirale koliti teisipäeval kõrvale isaslind Djoni, kes kohe nagu tõrre põhjast kõmistades häälitsema asus. Veidi kohanemist ja siis lastakse linnud omavahel kokku.

Talve ajutine taganemine pani tagakaspia uriaalitalled kepsutama. Ka veelinnud pladistasid kevadiselt linnutiikide lahvandusel. Ameerika piisonid tammusid oma tugevate sõrgadega loikudele tekkinud jääkooriku katki, lootuses sealt alt maitsvat lumevett leida. Muskusveis Henrik aga nügis oma mänguasju ja poksis suure palliga ning sammus siis vaatama, kas kõrvalaedikus olevad emased tema jõunumbreid ikka tähele panid.

Jõuluajal on loomaaed avatud tavapäraselt. Jõuluvanad jõuavad loomaaiaasukaid rõõmustama alates teise jõulupüha, 26. detsembri keskpäevast.

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart