Lapsed ja loomad loomaaias

Loomaaed on külastajaist tulvil ja on hästi tore, et sel nädalal on lapsed loomaaeda toetanud. Väike Lennart kinkis oma sünnipäeva puhul loomaaia leemuritele toidu ostmiseks suure purgitäie münte, üle 50 euro, mille ta ise oli kogunud. Laura, Triin ja perevanem Monika aga tõid loomaaia väravasse kotitäie omakorjatud pärnaõisi meie vastsele asukale kaksvarvas-laisikule.

Keskkonnahariduskeskuses valgetups-marmosettidega aedikut jagav laisik, kellele on tulnud ohtralt nimepakkumisi ja keda inimesed näha soovivad, on laiskloomale omaselt küllaltki väheliikuv ja ripub või lesib enamasti kõrgel lae all. Anname loomale veidi veel aega kohanemiseks uue eluoluga ja siis hõikame maha välja valitud nime ja ajad, mil teda toidetakse ja ta ringi liigub.

Sompus neljapäevahommikul, kui hakati ette valmistama jääkarude toitmist õueaedikus, läks loomadel majja sisse tulemine sassi. Friida marssis valesse puuri ja Raspi jäi nõutult ukse vahele kõõluma, sestap otsustati toita jääkarusid otse külastajate alalt. Toiduports – forellipoolik, rasvased liharibad ja jäässe külmutatud porgand, pirn ning apelsin – visati kummalegi oma basseini, kust loomad need kärmelt kinni püüdsid ja nahka pistsid.

     

Kääbusjõehobu Pupale peideti rohuhunniku alla karp puu- ja juurviljadest maiuspaladega. Seekord oli Pupal aga isu esmalt pajuokstelt lehti nosida, kuid ega maiuspaladki üles leidmata ja söömata jäänud.

Maailma väikseimad ahvid kääbusmarmosetid uurivad ilma ja inimesi ning jahivad õueaedikus igal võimalusel kärmelt ja osavalt kõiksugu lendavaid ja roomavaid putukaid.

Võimsa sarvekaarega nuubia kaljukitse sikk nosib kivikangru ümber suuremaks kasvada jõudnud mahlaseid võilillelehti. Kivirahnude teravad ääred sobivad hästi nii sarve kui ka selja sügamiseks.

Hommikuti võib sattuda imetlema sinilamba sirutust alpinaariumis või leida takiini suure kivi otsas kui valvepostil ümbrust seiramas. Troopikamajas aga võib tabada veeagaame omavahel mõõtu võtmas.

       

29. juulil tähistatakse üle maailma tiigripäeva. Tallinna loomaaed saab sel puhul raporteerida, et Kaug-Ida asukatele mõeldud tiigrioru ehitus on alanud. Mõneks ajaks on nüüd otsas päevad, mil amuuri leopard Alexei rahulikult aedikus lesida ja igavleda sai, sest aia taga valmistatakse ette ehitustandrit, undavad saed ja langetatud oksi transporditakse võrsesööjate toidulauale. Kõik see nõuab ju tähelepanu.

Loomaaia aednikud harvendasid elevantide aediku ümber kasvavat kibuvitsavõsa. Mahalõigatud okkalised võrsed ja oksad rändasid londiliste ette ja hommikuks olid need kõik viimseni ka nahka pistetud. Looduseski on ju paksunahaliste paljud toidutaimed okkalised.

Usinad õpilasmalevlased puhastavad äärekivi ja asfaldi vahelisi pragusid umbrohust ning kitkuvad karjamaadelt loomade poolt söömata jäetud nõgesepuhmaid ja takjaid.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on välja pandud väike õistaimede näitus.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart