Lörtsine vihm ja libedus ei vaimusta eriti kedagi

Manul Altani kössitab kõrgustes oma lemmiklavatsil, Marss aga istub luugiaval ega mõtlegi aedikusse patseerima tulla. Amuuri kass Murmur silkab küll ekspositsiooni, kuid kaob varsti jälle. Ka korsakid vudivad vahel ringi, aga märg ja libe aedikupinnas ei kutsu kraapima ega käike kaevama. Ja nii uudistavad nad pigem külastajaid.

Manul Altani kössitab kõrgustes oma lemmiklavatsil, Marss aga istub luugiaval ega mõtlegi aedikusse patseerima tulla. Amuuri kass Murmur silkab küll ekspositsiooni, kuid kaob varsti jälle.

Ka korsakid vudivad vahel ringi, aga märg ja libe aedikupinnas ei kutsu kraapima ega käike kaevama. Ja nii uudistavad nad pigem külastajaid.

Seevastu jääkarud ei lase end sulast, lörtsist ja libedusest häirida. Raspi kõhutab märjal ja jäisel lumel ning järab oma suurt kondiga lihakäntsakat, Friida aga tassib välja piraka porgandi ja krõmpsutab seda basseini ääres kahe suupoolega. Mida rohkem kevade poole, seda suuremaks läheb jääkarude söögiisu ja paremaks mängutuju.

Kevade märgid ärgitavad ka liigikaaslastevahelist suhtlust. Teisipäeval pääsesid loomaaednike valvsa pilgu all esimesele kohtingule amuuri leopardid Muusi ja Alexei. Kolmapäeval aga tegid omavahel tutvust kalakassid Coral ja Otto. Kas tutvused ka edasi arenevad ja tulemusi annavad, näitab aeg.

Harikrokodillidel on käes õrnuse aeg. Troopikamajas võib kuulda vaikset, kumedat ja madalat tüminat, nagu veetaks midagi mööda karedat betooni. Rahulikult lebav Vanamees ajab end seepeale püsti ja liigub käbedalt vette, teispool võreluuki ootava Lonni juurde. Päriselt kokku nemad siiski ei saa, sest Lonni võib muneda kuni poolsada muna ja kuhu siis panna kõik need pisikesed krokodillid.

Troopikamaja suur roheline anakonda oli kesknädalaks kestunud. Tema silmad on nüüd selged ja kõht nähtavasti parajalt tühi, sest ta roomab aktiivselt ringi ning on väga huvitatud klaasi taga kõndijaist. Paksunahaliste majas elav kollane anakonda nilpsab keelega ja jälgib samuti vaatajaid. Kuningboa, kes võib kasvada kolmemeetriseks ja on üks värvikauneimaid boade seas, on end aga lambi alla oksale kerinud. Tema kodumaal Kesk- ja Lõuna-Ameerikas lubatakse kuningboal näriliste hävitajana inimeste majapidamistes toimetada.

Kaunite värvidega on viimaks uhkeldama asunud ka jeemeni kameeleonipoiss.

Pühapäeval 17-aastaseks saav lõvi Tori libedaga õueaedikusse ei kipu, aga siseruumis tuustib eakas emalõvi hea meelega heina, närib kaneeliga üle puistatud pappkasti või veeretab palli.

Araraunad olid kesknädalaks ühe oma istumiskohtadest, kettide otsas rippunud jämeda oksa, tugevate nokkadega läbi järanud ning vaatasid suuril silmil oma nokatööd.

Ninasarvikutele, kääbusjõehobule, surikaatidele ja pruun-harjasvöölasele pakuti uudistamiseks mõned supilusikatäied kohvipuru Luxus. Loomad nuuskisid, puhusid laiali ja mekkisid uut lõhnavat maitset.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart