Põnev vihmametsamaailm avaneb juba sel laupäeval

Laupäev on loomaaias hästi tihe ja tegevusrohke päev, vaata põhjalikku kava siit.

Hommikul kell 10 pääsevad uude Kagu-Aasia vihmametsamajja esimesed külastajad. Kas siinses troopilises soojuses sirab päike või ümbritseb meid tihe vihmametsaudu, selgub hämarast ja infoküllasest koopast taimestikurikkale veevulinast ja linnuhäältest rõkkavale alale astudes.

Kui taimede vahel vabalt elavaid linnuliike ja Lyle’i lendkoeri ei pruugigi kohe märgata, siis kalakassid on kindlasti nähtaval ja mänguline sõrmiksaarma pere toimetamas.

Kui hästi läheb, võib saarmaaedikus tabada tegutsemas ka binturongipaari, kes mõned päevad tagasi esmakordselt omavahel kokku sai ja kohe häälekalt suhteid klaarima asus.

Terraariumites aga uhkeldavad smaragdskingid, erinevad püütonid ja muudki roomajad.

Maja mahutavus ei ole suur, sestap peab rahvarohkuse korral sisenemisega veidi ootama.

Samal päeval tähistatakse maailma mesilaste päeva: saab uudistada mesilasperede igapäevaelu ja mesiniku ameti väljakutseid. Ekskursioon ja putukaretk toimuvad ka näitusel „Tolmeldamise võlu ja valu“ keskkonnahariduskeskuses. Sealsamas fuajees on välja pandud maalikunstnik Iris Uuki lillemaalide näitus.

Illu kohviku sein, loomaaia meenekioskid ja Zoo bussipeatus kaetakse vaatajate silme all Tartu Kunstikooli tudengite kaunite maalingutega projekti Sadolin Let’s Colour 2023 raames. Vihmametsamaja restoranialal toimub Anna Lutteri taaskasutuse töötuba. Sündmustel musitseerivad Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA trompetitrupp ja kandleduo.

Neljapäeval avati vanas karumajas Eesti Kunstiakadeemia keraamika ja klaasikunsti tudengite põnev ühisnäitus „Piiritu loomus“, mis samas kõrval oleva loomaaiandust ja Tallinna loomaaia ajalugu kajastava väljapanekuga jääb uudistajaid rõõmustama loodetavasti kogu suveks.

Teisipäeval koorusid inkubaatoris kuus hõbefaasani tibu.

Läinud laupäeval aga sündis juurde üks siberi kaljukitse talleke, neid kepsutab nüüd karjas neli.

Loomadel on kevadine karvaajamine täies hoos. Siberi kaljukitsed ja teisedki alpinaariumiasukad näevad tokerjad välja. Muskusveised jalutavad aedikus suured talvevillatuustid tortidena külgedel rippumas.

Elevandiemandate elu rikastati tiigrioru ehituselt üle jäänud kanalisatsioonikaevu ja laiade torudega, mille talitajad kenaks värvisid. Neisse on hea maiusi peita ja londikandjaid neid otsima ärgitada.

Manulid Altani ja Mars lubati taas teineteise seltsi.

Kuni mai lõpuni saab loomaaias pildile tabatud vahvaid hetki saata fotokonkursile ZoFo 2023.

Loomaaed kutsub huvilisi taas 25. mail algavatele ja loomade põnevat öist õueelu tutvustavatele hilisõhtustele ekskursioonidele.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart