Selgete päevade mahedus rõõmustab kogu loomaaiaperet

Suleliste häälekad askeldused, üha enam rohetavad metsasalud ja uimastav õielõhn teevad nüüd loomaaias jalutamise eriti meeldivaks. Suitsupääsukesed, kes pesitsevad nii paksunahaliste kui ka jääkarude majas, hõiskavad täiel rinnal. Veskimetsa veeres vahtraladvas võib tabada oravat mahlast magusate õisikutega maiustamas.

Laupäeval, 21. mail kell 13 kutsub looduskaitsekuu programm sisenema auväärsesse vääriselupaika Veskimetsa salumetsa, et koos botaanik Uve Ramstiga kevadet vastu võtta.

Ülemaailmse mesilaste päeva puhul, mida tähistatakse 20. mail, avab loomaaia mesila külalistele uksed reedel kell 12–15 ja laupäeval kell 10–15. Ninasarvikute õueala lähedal Veskimetsa lõunaservas asuvas mesilas tutvustavad meemeistrite elu loomaaia mesinikud.

Möödunud reedel viidi suveaedikusse kõik 13 heleflamingot. Enesekindluse tõstmiseks kogunesid nad seal kohe suure peegli ette – mida suurem on flamingode parv, seda paremini nad ennast tunnevad. Neile meeldib üldse kõike koos teha, nii puhata kui ka toituda. Suure kõvera nokaga sõeluvad nad mudasest veest pisikesi elusolendeid välja ja loomulikult lähevad aeg-ajalt ka kraaklema. Flamingoaediku vastas vaatavad oma suvenaabrite häälekat jagelemist veidi tülpinult pealt kalakassid.

Esmaspäeval koorusid inkubaatoris viis hõbefaasani tibu ja sündis esimene talleke ida-sinilammaste karja. Buhhaara uriaali Joca karjas kepsutab neli tallekest ja lisa on tulemas. Esimene kängurupoeg julges kukrust välja vupsata. Ka teisel känguruemal nähti poega kukrust piilumas. Kahe lumekakupaari emalinnud hauvad.

Pärat pikka vaheaega näeb loomaaias taas kriitiliselt ohustatud euroopa naaritsat – pisikiskjat, kelle püsimisse ja loodusliku asurkonna taastamisse on Tallinna loomaaed väga palju panustanud. Amuuri leopardi ja muskusveiste aedikute vahel naaritsaekspositsioonis võttis koha sisse üsna aktiivne ja uudishimulik kolmeaastane naarits Mars.

Läinud neljapäeval teele saadetud ja reede hilisõhtul Tšehhi Dvůr Králové safariparki kohale jõudnud ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kibeta on sealsete töötajate sõnul tubli ja kohaneb hästi: võtab talitaja käest toitu vastu ja laseb endal kõrvu katsuda, kuid pelgab veidi sealseid sõnnikukärusid.

Pärast Kibeta ärasõitu oma latrisse tagasi pääsenud isaninasarvik Kigoma lausa kepsles rõõmust, et koju sai. Suurest heameelest käitub ta nüüd hästi korralikult: ei kopsi sarvega vastu ust ega nühi oma sõnnikut laiali. Ka ema Kibibi ei otsi poega taga – nelja-aastasel Kibetal oli ammu aeg iseseisva elu peale saada.

Jääkarude aedikutesse veeti kaks suurt kändu. Loomaaia jääkarupaar Friida ja Rasputin katsusid nendega veidi jõudu ja läksid siis koos ujuma.

Loomaaias tööpraktikal käivad Kadaka Põhikooli õpilased kitkusid mitu suurt kotitäit naati. Värske ninaesine viidi paksunahalistele ja muskusveistele. Küll see vitamiiniamps maitses hea!

Troopikamajas remonditakse vett läbi laskma hakanud hiina alligaatori basseini. Alligaator ja kalad elavad seni tagaruumides.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart