Sügis sammub vääramatult, pakkudes vaheldumisi nii päikest kui ka vihma

Tasahilju läheb jahedamaks, kuid sügispäike annab siiski veel mõnusalt sooja. Jaapani makaagid istuvad kõht vastu vaateklaasi, koguvad päikesesoojust ja teevad klaasile käpakunsti.

Üleni hall ja vihmane kesknädal ei kutsunud loomaaeda külastajaid, samas ei lasknud Kaug-Ida asukas amuuri tiiger Danuta end vihmast ja porist segada ning patseeris häirimatult oma radadel.

Tiigrioru looduslikes tiigriaedikutes on ka võimalik kogeda, kuivõrd hästi tiiger taimestikku sulandub.

Meie noorimale, kaheaastasele amuuri tiigrile Ohanale avati pääs tiigrioru suurde aedikusse, kuid esialgu eelistab ta lesida kõrgel käigutoru suudmes, kust tal on hea ülevaade ümbritsevast.

Öine jahedus ja kohatised hallad sundisid siseruumidesse meie lõunamaised tiivulised: turakod, maasarvikud ja papagoid. Araraunasid ja kuuba amatsoonpapagoid näeb nüüd troopikamajas, rosella- ja kaeluspapagoid aga kolisid tagasi laste loomaaia lauta. Vaid kuukabarra on veel vapralt aedikus ja lõkerdab aegajalt oma naerugi.

Rebasemäelt kostab tihti pasknääride käredat krääksumist: männioksal passival kanakullil, loomaaia vabalt elaval püsiasukal, tuleb ju silm peal hoida ning teisigi tema kohalolust teavitada. Linnutiikidel aga märgati jäälindu saaki püüdmas.

Kolm paksukest alpi ümisejapoissi valmistuvad hoolega talveks.

Sise-Aasia kõrgmägede asukad jakid nosivad kambakesi selle aasta viimast suuremat haljasmassiportsu. Oktoobrist hakkavad loomaaialoomadele kehtima talvised ratsioonid.

Laste loomaaia merisead said pundi peale ühe suure kõrvitsa – see maitses neile väga. Kõrvitsast välja lõigatud tükkidega maiustasid kitsed. Merisigadest järele jäänud kõrvitsapoolikut aga nokkis meie kanakari.

Ka Prževalski hobused said kõrvitsaid mekkida.

Surikaatidele aga ehitati õueaedikusse põnev koobaste labürint.

Sebra-amadiinid loomaaia looduskooli eluslooduse klassis tegid toreda üllatuse ja haudusid hästi peidetud pesas välja kolm tibu. Möödunud pühapäeval lendasid tibud pesast välja ja õpivad nüüd vanemate valvsa pilgu all hoolega linnuelu.

Kesknädalal jõudsid Saksamaa naaritsate paljunduskeskusest EuroNerz Eestisse esimesed 15 euroopa naaritsat. Kaks emast toodi loomaaia liigikaitseuuringute keskusesse, 13 naaritsat aga viidi Saaremaale, kus neist 10 paigutati suurtesse aedikutesse saagipüüdmist õppima, kolm isast aga lasti kohe loodusesse.

Oktoobrist alates suleb laste loomaaed oma uksed õhtuti kell 18. Loomaaia looduskoolis toimuvad põnevad huviringitunnid. Teisipäeval ja kolmapäeval näidati keskkonnahariduskeskuses Matsalu Loodusfilmide Festivali toredaid loodusfilme. Reedel, 4. oktoobril tähistatakse üle maailma loomaaednike päeva, laupäeval aga õpetajate päeva.

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart