Suverõõmud

Vihmasadudest lokkama löönud roheluse keskel mõnusalt niiskel maakamaral puhkab pürjapull Muri. Isegi buhhaara hirvede liivane aedik on rohetama löönud. Väärt murupügajad kihnu maalambad nosivad linnutiikide aasal rivis nagu niitjad ennemuiste.

Aedikutaimestiku varju peitunud argusfaasani kukk tõstab noka taeva poole ja laseb kuuldavale kõlavaid hüüdeid.

Vaikselt jälgib ümbrust tagasihoidlik rohepärdik, enamik loomaaiakülalisi ei pane teda vist tähelegi. Septembris saab meie loomaaias sündinud pärdikuemand 23-aastaseks.

Kaamelite küüruta sugulaste guanakode karjas aga kõnnib 7. juulil 25-aastaseks saanud Lola, kes on samuti meie loomaaias sündinud. Ta on üles kasvatanud neli guanakovasikat. Karjas elavad ka tema 2006. aastal sündinud järglane Lupi ja tolle 2013. aastal sündinud vasikas Laba.

Pehme niiske rohi kutsub guanakosid püherdama. Nende looduslikul elualal, Andide kõrgmäestikus kuni 4000 meetri kõrgusel, sellist pehmust naljalt ei kohta.

Läbi guanakoaediku paistavad kätte teisedki Lõuna-Ameerika elukad: nii tiheda pehme villa saamiseks aretatud alpakad kui ka Brasiilia puisrohtla cerrado asukas lakkhunt.

Keila Jalgpalliklubi tegi oma palliruumides suvist suurpuhastust ja tõi loomaaeda hulga palle, mida siin loomadele mängimiseks anda.

Jõesigadel läks pallimäng esmalt päris kenasti, kuni soov palli sisse vaadata võitu sai ja nad hambad palli vajutasid.

Kaslastest, kes iialgi ei keeldu millegi ümmarguse ja veerevaga mängimisest, oli seekord hästi hakkamas karakal Barak. Teravad küüned ja hambad aga lasid pallist õige pea õhu välja.

Lõhnaergutuseks kaneeliga üle puistatud palli sihtis künka otsast ka lumeleopard Makalu, kuid otsustas siiski vaatajate ees mängimisest hoiduda. Amuuri leopard Alexei sättis ennast pärast sööki mugavalt lamama ega viitsinud palli poole vaadatagi – küll videvikus aega omaette triblada.

Kääbusjõehobu Pupa togis palli basseini. Veepalli libistasid ka pesukarud. Kitsed ja uhkelt rõngas sarvedega tagakaspia uriaalijäärad pallimängust aga suurt ei pidanud.

Hallhülged seekord jalgpalli ei saanud, neil oli parasjagu tegemist talitajate valmistatud ujuva mänguasjaga.

Tuleval kolmapäeval, 9. augustil algavad taas klassikakolmapäevad loomaaias. Tšellist Andreas Lend ja akordionist Allan Jakobi täidavad sumeda pärastlõuna Valgre, Piazzolla, Whelani ja paljude teiste toreda muusikaga. Täpsemalt siin.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart