Tali tuleb tasapisi ja toob põnevust loomade ellu

Viimaks hakkab ilm talvisemaks muutuma ning kohati on maa lumest valge. Jääkaru Friida laseb mõnuga lumehelvestel selga sadada ja asub vähese lörtsilume peal püherdama, kuid muutub sellest ainult määrdunumaks.

Ka teisipäeval, jääkaru Rasputini 17. sünnipäeval sadas loomaaias lund, kuid sünnipäevalast ennast enam õue ei lastud. Siseruumis valmistatakse teda ette reisiks ja kohtumiseks uue paarilisega Taanis Aalborgi loomaaias.

Kesknädalal läbis meie tore jääkarumürakas tervisekontrolli: teda mõõdeti ja kaaluti, võeti verd analüüsideks, kontrolliti üle karvastik, käpad, hambad, silmad ja munandid. Ainult südamekontroll jäi seekord tegemata, sest ultraheliuuringul ei olnud võimalik läbi jääkaru paksu talverasvakihi südant üles leida. Raspi toibus kenasti ja jääb nüüd ootama tuleva nädala neljapäeval toimuvat transporti.

Tiigrioru Kaug-Ida asukatel ei ole etteheiteid praegusele aastaajale, see neile isegi meeldib. Amuuri leopard Muusi käib vargsi hommikuti märja rohu peal püherdamas, kännujändrikku kallistamas ja küüsi teritamas. Kõrvalaedikus laseb saagivaid möirgeid kuuldavale amuuri leopard Alexei. Ka kõik kolm tiigrit on ajuti korraga vaateväljas.

Neljapäeval anti amuuri tiiger Ohanale võimalus siseneda suurde tiigriaedikusse, kuid nooruke emasloom ei kiirustanud. Ta nuuskis hoolega sissepääsu, kiikas luugiavast aedikusse, kuid kontrollis samas, et taganemistee tunnelis oleks ikka turvaliselt olemas ja vaba.

Märja lume eest pesakasti katuse alla varjuva habekaku naabriteks toodi tiigriorgu kaks händkakku.

Soojas ja uduniiskes vihmametsamajas unelevad kalakassid kaljunukil armsasti külg-külje kõrval. Kõrgel katuse all lendavad Lyle’i lendkoerad, teerajal aga patseerib tähtsalt hõbefaasanikukk.

Aasia sõrmiksaarmad pladistavad basseinivees kõhtu täita. Huvitaval kombel meeldib neile vahel pesukausis mürada isegi rohkem kui basseinivees sulistada.

Šimpansid troopikamajas kiiguvad köiel ja harjuvad uue ronimisvõrguga. Maailma väikseimad ahvid kääbusmarmosetid askeldavad oma aediku tihedas taimestikus ja rihivad putukaid.

Väikesed toredad vimpelkalad ujuvad koos teiste korallrahu kalaliikidega mereakvaariumis. Leek-meriroosahvenate paar oli seekord nutikam ja paigutas oma marjaportsu otse meriroosi kõrverakkudega kombitsate alla, et marjanoolijaid eemal hoida.

Ööekspositsiooni asukatele võib vahel peale sattuda ka päevavalguses: kui talitaja võtab ette nende elupaiga põhjaliku koristamise, siis põleb päevavalgus pikemalt ja saab näha meie kinkažude loomulikku karvavärvust. Lõuna- ja Kesk-Ameerikas elav kinkažu ehk haspelkaru, keda vahel kutsutakse öiseks hulkujaks ja meekaruks, on kiskja, kes armastab süüa ka küpseid ja mahlaseid vilju. Ta on väga painduv ja nõtke, tal on pikk haardsaba ja täielikult väljapööratavad tagajäsemed, nii et toitudes ripub ta sageli pea alaspidi.

Must-toonekured ja sini-paabulinnud koliti jaheduse eest talvemajja. Üks euroopa naarits leidis endale uue kodu Soomes Ranua loomaaias.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart