Kesknädalal saabusid Helsingist Tallinna kaks noort ja toredat lõhekilpkonna nimedega Omeletti ja Ohukainen, neid saab näha troopikamajas. Tegemist ei ole kala sööva kilpkonnaga, vaid loomaga, kes ohu korral pressib ennast kaljuprakku peitu. Tal on painduv ja äärmiselt lame kilp, mistõttu teda kutsutakse ka pannkook-kilpkonnaks. Ida-Aafrikas hajusalt elavad lõhekilpkonnad on väga ohustatud – maailma looduskaitseliidu punases nimistus kuulub liik kategooriasse „kriitilises seisundis“.
Looduses kiiresti hääbumas ning samuti kriitilises seisundis on ka kuuba krokodill Dwójka, kes jõudis Tallinna neljapäeva öösel vastu reedet Poolast Varssavi loomaaiast. Ka teda näeb troopikamajas. Ta on maailma väikseima levilaga krokodill, Kuuba endeem, keda leidub ainult Zapata soos ja Nooruse saarel. Lisaks muudele ohuteguritele on üheks kuuba krokodilli hääbumise põhjuseks hübridiseerumine teravkoon-krokodilliga. Inimtegevuse käigus kadus looduslik ökoloogiline barjäär, mis oli eraldanud kuuba krokodilli ja teravkoon-krokodilli enam kui kaks miljonit aastat. Kahe liigi hübriidid on fertiilsed ja isegi paremini kohanenud kohalike elutingimustega, nende arv kasvab. Looduses võib kuuba krokodill peagi lakata eksisteerimast omaette liigina.
Laupäeval, 2. novembril saab 21-aastaseks meie suurekasvuline rahulik ja sõbralik ning väga hea isuga ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Binti. Saksamaal Berliini loomaaias sündinud ning Tšehhis Dvůr Králové loomapargis elanud ninasarvikuemand, kes kolis Tallinna augustikuu viimasel nädalal, jätkab kohanemist eluga Eestis. Peale söömise meeldib talle pesemine ja harjamine ning ta saab päeva jooksul mitu korda õueaedikusse kiigata, kuigi ilm läheb tasapisi järjest jahedamaks. Ninasarvikud ei pelga vihma ja videvikku ning õueaedikut avastada meeldibki neile eeskätt õhtuvaikuses.
Läinud laupäeval loomaaias peetud lumeleopardipäevale kogunes nõnda palju uudistajaid, et aedikusse lubatud päevakangelane – irbisenäitsik Makalu – sellest kergelt kohmetus. Ta asus aedikut, kus vahetult enne sündmust tegutses lumeleopard Somu, hoolega üle nuuskima ning alustas liha söömist ja mängimist alles mõne tunni pärast.
Jahenev ilm sundis heleflamingod esmaspäeval talvemajja. Tiigrioru uude kakuaedikusse kolis kesknädalal sisse habekakk.
Amuuri tiiger Aleksander proovis järele oma õuetiigi sügavust ja sammus kõhuni vette. Talle on praegu osaliselt avatud ka suur üle külastusala viiv tunnel.
Läinud nädala reedel käisid Eesti Maaülikooli loomakliiniku spetsialistid koos tudengitega muskusveiste Oskari ja Silvia sõrgu värkimas.
Koolivaheajanädalal väisasid loomaaeda kooliõpilastest töövarjud.
Tagasipöördumine vööndiaega kärpis laste loomaaia lahtioleku aega tunni võrra. Kitseaedikusse pääseb talvehooajal vaid erandkorras, kui juhtub, et päevatemperatuur on +10 °C ja ilm päikeseline – muidu ei taha meie kääbuskitsed õues aega veeta.
Novembris on loomaaia kassad avatud 9–16.