Talv ei taha veel pärale jõuda, aga põnevust jätkub loomaaias sellele vaatamata küllaga.

Mõnus talveilm, mis tõi läinud nädalal lund ja kargust, ei jätnud kedagi ükskõikseks. Rõngassarvelised kihnu maalambad – karja isa Luis ja tema poisid – võtsid talve teretuseks kenasti rivvi. Punahundid traavisid lumises aedikus tavapärase erksuse ja kergusega. Amuuri tiiger Danuta aga nautis lumel lesimist.

Jaheduse eest viidi talvemajja pelikanid, sini-paabulinnud, ida- ja neitsikured. Mustluiged seevastu ujuvad veel uhkelt kergelt jäätunud tiigiveel.

Esmaspäeval jõudis kätte päev, mil 29. augustil sündinud pisikesed binturongikutsikad lubati koos ema Pichaïga esmakordselt vihmametsamaja suurde ekspositsiooni isa Kawani juurde ja külastajate vaatevälja. Perekonna ühinemine möödus kenasti, uudistamist ja üksteise nuuskimist oli palju. Pojad näitasid ennast osavate okstel turnijatena – nad oskavad oma saba juba väga hästi kasutada.

Siiski väsivad loomapojad, nagu väikesed lapsedki, ruttu, vajavad sageli uinakuid ja poevad koos emaga pessa tudule. Sestap käivad pisikesed binturongikutsikad suures aedikus vaid lühikest aega ja ainult siis, kui saarmaperet seal ei ole.

Nüüd on ka selgunud, et binturongipõnnid viskasid meile väikese vimka – nad pole sugugi mõlemad tüdrukud. Üks neist, see julge ja energiline seikleja, on hoopis poiss!

Vihmametsamajas on uudiseid veelgi. Läinud nädalal märgati nelja noort riisiamadiini koos vanematega ringi lendamas, nad koorusid 1. novembril. Taimede vahelt aga piiluvad välja uhked heledad ja suured seenekübarad – need on troopilistel ja subtroopilistel aladel levinud roheeoselised ebasirmikud. Puutuda neid kindlasti ei maksa, sest nad võivad põhjustada raskeid mao ja seedetrakti mürgistusi.

Aukartust äratavate kannustega kaunis hõbefaasani kukk Joosep valvab vihmametsaradadel endiselt korra järele. Alati lustlik sõrmiksaarmapere einetab nagu ikka koos ja hullab basseinivees. Kalakassid Coral ja Tommi asjatavad aedikus mõnel päeval lausa väga aktiivselt. Smaragdskingid lasevad imetleda oma erkrohelisi soomuseid. Suured öise eluviisiga gekod tokeed klammerduvad päevasel ajal liikumatult terraariumiseintele. Meie pikim ja raskeim madu tiigerpüüton Printsess aga roomab vaikselt ringi ja kompab keelega õhku.

Amuuri tiiger Ohana on tiigrioru suure aediku kenasti omaks võtnud, patseerib seal aeg-ajalt majesteetlikult, kuid oskab end ka hästi ära peita.

Septembris laste loomaaias koorunud kolm sebra-amadiini on sulginud ja nüüd on selge, et üks noortest on isaslind, ülejäänud kaks aga emaslinnud. Parves on nüüd kokku neli emast ja neli isast lindu.

Neljapäeva varahommikul saabusid Taanist Aalborgi loomaaiast kaks nelja-aastast emast jääkaru: Imaq ja Inuk. Jääkaru Rasputin aga alustas reisi Taani, et kohtuda Aalborgis oma uue paarilisega.

Rasputin oli transpordi ajal rahulik ja käitus hästi. Ta jõudis Aalborgi laupäeva hommikul ning sõi uues kodus kohe kõhu täis.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart