Tiigrioru ehitus saab alguse

Kohe-kohe alustatakse Tiigrioru ehitamist ning seetõttu on ka selle ümbrusesse paigaldatud piirdeaiad, et ehitus saaks sujuvalt ja muretult alata. Sellega seoses tuleb külastajatel arvestada natuke pikema jalutuskäiguga ja jälgida nooleviitasid tulevase tiigrioru läheduses.

Tiigriorg peaks valmis saama 2023. aasta sügiseks. Tegemist on erakordse ekspositsiooniga, mis paljude teiste liikidega koos annab meie amuuri tiiger Pootsmanile uue ja uhke kodu, mille sarnast Euroopas ei leidu. Pootsman ei saa aga olema seal ainuke tiiger, orus on ruumi veel rohkematele. Seniks, kuni tiigriorg valmib, viibib Pootsman Sloveenias Ljubljana loomaaias, ootamas tagasitulekut koju.

Tiigriorus paranevad loomade heaolutingimused praegusega võrreldes märkimisväärselt, alustades territooriumi ulatusest ning lõpetades loomaaia asukate elukeskkonna rikastamiseks mõeldud rajatistega. Orgu ehitatakse tunnelid eri välialade vahel liikumiseks, püstitatakse kaljusid meenutavad müürid ja paigaldatakse söödatrossid. Samuti rajatakse loomade hoiuhooned ja lisaaedikud. Külastajatele mõeldes on planeeritud vaatlusvarjualused oru elanike mugavamaks vaatlemiseks.

Loomaaia direktor Tiit Maran usub, et Euroopas teist sellises mastaabis ekspositsiooni ei ole. “Tiigrioru kontseptsiooni koostamisel on osalenud paljud inimesed. Tahame teha tiigriorust koha, mille lahendustesse on haaratud parim praegu maailmas olev teadmine,” tutvustas Maran loomaaia plaane.

“Meie Tiigriorg on oma olemuselt midagi uut, seda võiks nimetada ka tiigrimaaks. Ligikaudu hektarisuurusele alale on plaanitud kaks osa viie tiigri jaoks – suurem neist on looduslik ning väiksem on intensiivsema kogemuse ala, kus külastaja ja tiigri kontakt oleks tihedam. Võimalikuks tiigripere juurdekasvuks on plaanis ka kolm varuaedikut. Tiigriorg moodustab ühtse terviku, kuhu kindlasti mahub ka hulgaliselt ahhaa-elamusi.”

Tiigrioru projekteerija on SWECO Projekt AS, ehitaja ATEMO OÜ/EG Ehitus AS ning omanikujärelevalvet teeb OÜ Keskkonnaprojekt. Ehitustööde maksumus koos käibemaksuga on ligi 6,46 miljonit eurot. Tööd algavad juulis 2022 ja kompleksi valmimise tähtaeg on 20. august 2023. Seejärel hooned sisustatakse ning asustatakse neljajalgsete elanikega. Tiigriorg avatakse peale seda, kui loomad on jõudnud oma uue koduga kohaneda.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart