Tule loodushariduspäevale!

Täna, 25. augustil täitub loomaaial 84. aastaring. Tubli vanavanaema ikka jõudnud loomaaed on pakkunud avastamisrõõmu ja teadmisi oma algaastatest peale, sihipäraselt hakati siin loodusharidust jagama 43 aastat tagasi, alates 1980. aastast. Sestap oli isegi natuke kurb lugeda, et kesknädalal loomaaiast artikli ilmutanud ajakirjanik ei tee vahet jänesel ja küülikul.

Loodushariduse põllul tööd jagub ja loomaaia sünnipäev ongi juba aastaid üks tore loodushariduspäev, et pakkuda põnevaid teadmisi kõigile, kes vaid vastu võtta soovivad. Kel aga suurem huvi looduse ja loomaaia vastu, saab ennast loomaaia looduskooli huviringi kirja panna. Registreerumine jätkub loomaaia kodulehel, kuni kohtade täitumiseni.

Sünnipäeval (vaata täpset kava siit) saab üle terve loomaaia mängida vahvat loomaaiamängu (küsi kassast kaasa!), mille auhinnaks on kast tiigrijäätist. Energia avastuskeskus teeb teadusteatrit, kohal on loomaaia sõbrad Päästeametist, Maksu- ja tolliametist, Tallinna Mesinike Seltsist.

Alates kella 10st võib sukelduda Kagu-Aasia troopilisse vihmametsa, kus kohal olevad loomaaednikud aitavad vihmametsa saladusi avastada.

Lyle’i lendkoerad on nüüd üha julgemad: nad lendavad hoogsalt hoone kõrge katuse all, kraaklevad omavahel parema toidukoha pärast ja pudistavad alla õunatükikesi.

Kalakassid, kes on vabastatud vee kohale kasvanud õhujuurte padrikust, paistavad jälle hästi silma.

Möödunud pühapäeval, Eesti iseseisvuse taastamise päeval aga väljusid kõrgele vihmametsapuu otsa punutud pesast kolm riisiamadiini poega.

Laste loomaaias saab tutvust teha erinevate lemmik- ja koduloomadega.

Kullimäel võib uudistada, millised näevad välja sulgivad kakud. Loomaaia mesilas näeb korjele ja koju kiirustavaid meemesilasi ja kuuleb mesilasejutte. Siin-seal kasvavad kõrged perovskia õisikud paeluvad aga eeskätt kimalasi.

Elevandid saavad maiustada Eesti presidendi aiast toodud tamme- ja hobukastani okstega.

Väga hea söögiisu on praegu jääkarudel, nad on asunud juba talveks valmistuma ja lisakilosid koguma.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees avatakse kell 16 loomaaia fotovõistluse ZoFo 2023 näitus ja toimub võitjate autasustamine.

Eesti taimede välinäitusele ja tolmeldajate näitusele lisaks on keskkonnahariduskeskuses välja pandud ka tore seenenäitus.

Läinud reedel käisid meie kaksvarvas-laisikutel külas lapsed, kelle antud nime – Tupsik – kannab emane laisik. Nad tõid loomadele maiustamiseks kotitäie kuivatatud pärnaõisi. Nii Tupsikule kui ka tema kaaslasele Vascole maitsevad pärnaõied hästi.

Linnutiikidel elavatel sinikael-partidel ja tuttvartidel on väljas suvelõpu pesakonnad.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart